Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 lutego 201512:03

Artystyczne zdjęcia w Galerii pod Fikusem

Artystyczne zdjęcia w Galerii pod Fikusem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski: Na wystawie w Galerii pod Fikusem w wodzisławskiej bibliotece zobaczyć można efekt finalny projektu Okno Duszy, który w 2014 roku realizowany był przez Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie. Projekt ten miał połączyć sztuki: malarstwa ciała i fotografii. Do uczestnictwa w spotkaniach warsztatowych zaproszeni byli artyści z naszego regionu, a efektem końcowym projektu była wystawa fotografii artystycznej wykonanej podczas warsztatów.

Galeria pod Fikusem w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu powstała w 2002r. Od początku istnienia mieści się na I piętrze biblioteki. Zgodnie z pierwotnym założeniem miała prezentować twórczość amatorską mieszkańców naszego powiatu, jednak z czasem stała się Galerią również dla uznanych twórców, mających za sobą wystawy profesjonalne w Polsce i za granicą m.in. Wiesław Ochman, Barbara Jonderko Jagła, Stanisława Wojtyna, Franciszek Nieć, Brygida Simka. Swoimi wrażeniami z dalekich wojaży dzielą się w Galerii podróżnicy, wzbogacając swoje relacje fotoreportażami dokumentującymi wyprawy m.in. z Laosu, Tybetu, Japonii i Nigerii.

Autor: MiPBP, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.