Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 lutego 201509:18

Wybrali się na wycieczkę, a wylądowali na… komisariacie policji

Wybrali się na wycieczkę, a wylądowali na… komisariacie policji - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

31 stycznia w iście zimowych warunkach odbyła się kolejna wycieczka działającego w Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Radlinie Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego "Watra". Tym razem Ich celem było przede  wszystkim poznanie otoczenia szczytu Kubalonki - Zameczku Prezydenta pod Zadnim Groniem, „Dorkowej Skały” oraz kościółka i schroniska na Stecówce. 

- Niestety nasze plany uległy nagłej zmianie w Skoczowie,  kiedy to akcja "Bezpieczny Autokar" wkradła się do naszego planu dnia i w wyniku której zaczęliśmy zwiedzanie Komisariatu Policji w Skoczowie - mówi Sebastian Mosz, opiekun koła. - Panowie policjanci umilali nam czas oprowadzaniem po komendzie, serwując pogadankę na temat bezpieczeństwa poruszania się  odblaskami - podkreśla opiekun koła.

Po godzinie spędzonej na komendzie wycieczka mogła ruszyć wreszcie dalej. - Otrzymaliśmy naklejkę i odjechaliśmy, by dotrzeć w końcu w góry. Głównym Szlakiem Beskidzkim im. Kazimierza Sosnowskiego ruszyliśmy z Kubalonki w kierunku schroniska na Stecówce, w którym zrobiliśmy krótki odpoczynek. Po odpoczynku przyszedł czas na podsumowanie roku 2014 oraz wręczenie pucharów dla zwycięzców konkursu "Góral Roku SKKT 2014", a także dyplomów i zdobytych górskich odznak PTTK. Piękna zimowa pogoda pozwoliła na przeprowadzenie podsumowania w plenerze - informuje  Sebastian Mosz.

W konkursie "Góral Roku SKKT":
I - miejsce zajęła Patrycja Droździel;
II - miejsce Przemysław Dragon;
III - miejsce Katarzyna Zając;
IV- miejsce Bartosz Niewrzoł.

Wśród zdobywców odznak było aż 10 klubowiczów:
odznakę małą srebrną zdobyła: Patrycja Droździel.

odznakę małą brązową zdobyli: Szymon Marszałek, Bartosz Niewrzoł.

odznaka popularna zdobyli: Katarzyna Zając, Daniel Nelke, Przemysław Dragon, Piotr Gawlik,Kacper Rybka, Dawid Jończyk, Dominik Szczyrba.

Autor: red., dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności22 maja 202613:36

Wypadek na granicy Rybnika i Rydułtów. Zderzenie samochodu z autobusem

Wypadek na granicy Rybnika i Rydułtów. Zderzenie samochodu z autobusem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KPP Wodzisław Śląski, FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Aktualności22 maja 202611:59

Kto pokieruje OPP nr 1? Miasto ogłosiło konkurs

Kto pokieruje OPP nr 1? Miasto ogłosiło konkurs - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności21 maja 202611:44

Czy Wodzisław straci porodówkę? Radny alarmuje i pyta o przyszłość oddziału

Czy Wodzisław straci porodówkę? Radny alarmuje i pyta o przyszłość oddziału - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło i fot: FB/Łukasz Chrząszcz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności21 maja 202610:52

Mokra, chłodna, ale wyjątkowa. Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego przyciągnął tłumy

Mokra, chłodna, ale wyjątkowa. Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego przyciągnął tłumy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

Czwarta edycja Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego już za nami. Choć tegoroczna aura bardziej przypominała jesień niż środek wiosny, uczestnicy pokazali, że prawdziwej rowerowej pasji niesprzyjająca pogoda nie jest w stanie zatrzymać. Mimo chłodu i siąpiącego deszczu wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników dwóch kółek, którzy licznie pojawili się na trasie oraz w festiwalowych punktach przygotowanych po obu stronach granicy.

opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Sport22 maja 202611:04

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności22 maja 202614:09

Wodzisławscy uczniowie wystartują w Czechach. Międzynarodowa sztafeta już 16 czerwca

Wodzisławscy uczniowie wystartują w Czechach. Międzynarodowa sztafeta już 16 czerwca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. pogladowe - pexels.com/Roman Biernacki
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.