Aktualności21 lutego 201509:58
Solanka z Ciechocinka popłynie w radlińskiej tężni

0
Reklama
Radlin:
Zbliża się nowy sezon uzdrowiskowy a wraz z nim w radlińskiej tężni popłynie solana ze źródeł w Ciechocinku. Władze miasta są przed podpisaniem odpowiedniej umowy.
- Oferta ciechocińskich tężni okazała się najbardziej atrakcyjna, zarówno jeśli chodzi o koszta, jak i skład chemiczny solanek. Wkrótce zostanie podpisana umowa. Planowo tężnia ma ruszyć w okolicach pierwszego dnia wiosny – informuje Marek Gajda, rzecznik prasowy radlińskiego magistratu.
Przypomnijmy tężnia w Radlinie jest pierwszym takim obiektem na Śląsku. Inwestycja ta pochłonęła około 1,5 mln złotych. Obiekt ma 21 metrów długości oraz 7 metrów wysokości. Radlińską tężnie można również znaleźć na facebooku.















![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)













Komentarze (0)
Dodaj komentarz