70 lat temu wyzwolono Rydułtowy

26 marca to dla Rydułtów data szczególna. Dokładnie 70 lat temu w mieście zakończyła się II Wojna Światowa. Z tej okazji Burmistrz Rydułtów Kornelia Newy i jej zastępca Marcin Połomski złożyli kwiaty pod pomnikiem Walk i Zwycięstwa. W skład delegacji, która uhonorowała pamięć tamtych wydarzeń weszli także przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Rady Miasta Rydułtowy.
Kwiaty złożono także pod pomnikiem upamiętniającym poległych w czasie katorżniczej pracy przymusowej w filii obozu KL Auschwitz, który znajdował się na ul. Ofiar Terroru w najbliższym sąsiedztwie kopalni. Pracujący tam ponad ludzkie siły robotnicy, są cichymi ofiarami wojny – im także należy się pamięć. Ich personalia są nieznane. Tuż przed wyzwoleniem Rydułtów przewiezieni zostali w głąb Rzeszy i ślad po nich zaginał. Kwiaty złożyło Towarzystwo Miłośników Rydułtów wraz z przedstawicielami zaproszonych organizacji.



































![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)



Komentarze (0)
Dodaj komentarz