Pseudokibice napadli w Lubomi na 14-latków. Są już w rękach policji

Do zdarzenia doszło 22 marca br. w Lubomi na ul. Nepomucena. Sześciu chłopców w wieku 14-15 lat udawało się na mecz swojej ulubionej miejscowej drużyny piłkarskiej. W pewnym momencie podbiegła do nich grupa kilkunastu zamaskowanych mężczyzn. Uderzeniami i kopnięciami doprowadzili chłopców do stanu bezbronności, a następnie skradli im szaliki klubowe. Praca operacyjna wodzisławskich kryminalnych doprowadziła już w ubiegłym tygodniu do ustalenia i zatrzymania pierwszych siedmiu sprawców tego napadu. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu wodzisławskiego w wieku od 17 do 24 lat. Wczoraj zatrzymani zostali kolejni dwaj chuligani. Wobec jednego z mężczyzn Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śl. zastosował tymczasowe aresztowanie, pozostała ósemka objęta została policyjnym dozorem. Za rozbój grozi im teraz kara do 12 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.



























![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)



Komentarze (0)
Dodaj komentarz