Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 października 201506:39

Ze śląską gwarą za pan brat - VI edycja przeglądu "Fedrowani w godce"

Ze śląską gwarą za pan brat - VI edycja przeglądu
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławskie Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem "Vladislavia" zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w szóstym już konkursie gawędziarsko-poetyckim "Fedrowani w godce". Tegoroczny przegląd odbędzie się 30 listopada o godz. 9:00. 

Głównym celem konkursu jest kultywowanie oraz popularyzowanie gwary oraz tradycji śląskich. - Tematyka monologów uczestników powinna być związana z życiem śląskiej rodziny. Mile widziane są gawędy, które odnosić się będą do pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji - informuje Dominika Brzoza-Piprek, kierownik artystyczny ZPiT "Vladislavia".

Uczestników oceniać będzie jury. Na laureatów trzech pierwszych miejsc w czterech kategoriach wiekowych czekają ciekawe nagrody. Zgłoszenia należy wysyłać do 22 listopada na adres: Stowarzyszenie "Vladislavia", ul. Na Górze 28, 44-341 Skrbeńsko lub na adresy mailowe: vladislaviastowarzyszenie@gmail.com; brzozadominika@vp.pl. Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne w poniższym załączniku.

Uroczysta gala laureatów konkursu odbędzie się 13 grudnia o godzinie 16:00 na sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Autor: WCK, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Pliki do pobrania
doc
2015_fedrowani_w_godce_regulamin-.doc
(plik DOC, 219 KB)
doc
2015_fedrowani_w_godce_zgloszenie-.doc
(plik DOC, 210,5 KB)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 maja 202613:20

55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO]

55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim obchodziło jubileusz 55-lecia swojej działalności. Uroczystości połączone z Nocą Muzeów przyciągnęły licznych mieszkańców i gości, którzy mogli uczestniczyć w koncertach, pokazach rekonstruktorów, wykładzie historycznym oraz zwiedzić jubileuszową wystawę prezentującą dorobek placówki.

red., fot. Agnieszka Maciejewska/UM
Reklama
Biznes18 maja 202611:20

Liderzy przedsiębiorczości uhonorowani. Te firmy wyznaczają kierunek rozwoju regionu [FOTO]

Liderzy przedsiębiorczości uhonorowani. Te firmy wyznaczają kierunek rozwoju regionu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dziesięć firm działających na terenie powiatu wodzisławskiego odebrało prestiżowe tytuły „Lidera Przedsiębiorczości 2025”. Podczas uroczystej gali doceniono przedsiębiorców, którzy nie tylko rozwijają swoje firmy i inwestują w nowoczesne rozwiązania, ale również aktywnie angażują się w życie społeczne oraz wspierają rozwój lokalnej gospodarki.

red., fot. Franciszek Brzoza
Sport17 maja 202622:21

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Choć pogoda nie rozpieszczała, to piłkarskich emocji na boiskach w regionie nie brakowało. Zapewnili je piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 maja 202614:28

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego na kursie aspiranckim

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego na kursie aspiranckim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KWP Katowice
Aktualności18 maja 202613:07

Wodzisław Śląski uruchamia program rehabilitacji dzieci i młodzieży. Rusza konkurs ofert

Wodzisław Śląski uruchamia program rehabilitacji dzieci i młodzieży. Rusza konkurs ofert - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. pexels.com/Danik Prihodko
Reklama
Aktualności19 maja 202610:46

Złap mnie, jeśli potrafisz i Człowiek układanka. Nowości w wodzisławskiej strefie SOWA

Złap mnie, jeśli potrafisz i Człowiek układanka. Nowości w wodzisławskiej strefie SOWA - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Aktualności19 maja 202611:35

Komfort i bezpieczeństwo pacjentów na nowym poziomie. Otwarto nową Izbę Przyjęć w wodzisławskim szpitalu

Komfort i bezpieczeństwo pacjentów na nowym poziomie. Otwarto nową Izbę Przyjęć w wodzisławskim szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.