Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 maja 201119:30

Kładka-widmo jednak do rozbiórki

Kładka-widmo jednak do rozbiórki - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
3
Reklama
Wodzisław Śląski:

Od kilku lat trwały starania miasta zmierzające do uregulowania stanu własnościowego kładki dla pieszych nad torami łączącej ul. Rybnicką z ul. Marklowicką, której stan techniczny z roku na rok był coraz gorszy. Ostatecznie obiekt zostanie rozebrany.

Za zdegradowane schody, wystające metalowe elementy, odspojone balustrady przez lata obciążano prezydenta. Niesłusznie, z uwagi na to, że Wodzisław nie jest właścicielem obiektu. Zgodnie z kodeksem cywilnym, w wyniku postępowania odpowiedzialność za obiekt została jednoznacznie przypisana właścicielom gruntów, nad którymi znajduje się kładka: PKP SA, Skarb Państwa oraz osoby fizyczne. Decyzją z dnia 28 kwietnia 2011 roku Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał właścicielom rozbiórkę kładki z rygorem natychmiastowej wykonalności.

To właściwa decyzja ze względu na fatalny stan techniczny obiektu. Ewentualny remont kładki byłby bardzo kosztowny oraz nieuzasadniony ze wględu na to, że równolegle do kładki budowana jest wenętrzna obwodnica miasta - Droga Zbiorcza.

- W ramach tej inwestycji powstanie nowy wiadukt nad torami, który przewiduje ścieżkę pieszorowerową i zastąpi starą kładkę – mówi Dariusz Szymczak, zastępca prezydenta miasta.

Ostatecznie to miasto przejęło zadanie związane z rozbiórką kładki. Zgodnie z ustaleniami roboty rozbiórkowe wykona firma budująca Drogę Zbiorczą w zamian za pozyskany materiał. Miasto nie poniesie z tego tytułu żadnych kosztów. Istotne jest również to, że prace będą wykonywane równolegle z budową wiaduktu, podczas wyłączeń torowiska z ruchu i przy wykorzystaniu spacjalistycznego sprzętu. Rozbiórka kładki to spore przedsięwzięcie przede wszystkim z uwagi na potrzebę wykonania odpowiednich zabezpieczeń, uzgodnień z PKP oraz konieczność wykorzystania odpowiedniego sprzętu ciężkiego.

Rozbiórka rozpocznie się w połowie maja i będzie trwać do końca września 2011, w koordynacji z pracami związanymi z budową wiaduktu.

UM Wodzisław

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202612:28

Młodzi na starcie kariery. Podsumowano IV edycję Zawodowego Debiutu

Młodzi na starcie kariery. Podsumowano IV edycję Zawodowego Debiutu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności22 kwietnia 202616:09

PSZOK czasowo nieczynny. Komunikat Służb Komunalnych Miasta

PSZOK czasowo nieczynny. Komunikat Służb Komunalnych Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności22 kwietnia 202611:23

Szkoła bliżej biznesu. Powiat Wodzisławski i Izba Gospodarcza z nową inicjatywą

Szkoła bliżej biznesu. Powiat Wodzisławski i Izba Gospodarcza z nową inicjatywą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202611:42

Jaśniej i bezpieczniej w Wodzisławiu. Miasto inwestuje w oświetlenie uliczne

Jaśniej i bezpieczniej w Wodzisławiu. Miasto inwestuje w oświetlenie uliczne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Kultura i Edukacja22 kwietnia 202611:47

Dziki Zachód w rytmie muzyki. Za nami IX Festiwal Karaoke ŚpiewaMY

Dziki Zachód w rytmie muzyki. Za nami IX Festiwal Karaoke ŚpiewaMY - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności22 kwietnia 202611:19

Rozlicz PIT bez stresu. Eksperci skarbówki doradzą w Wodzisławiu Śląskim

Rozlicz PIT bez stresu. Eksperci skarbówki doradzą w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202611:34

Muzyka, emocje i ważne przesłanie. Artyści Łez odwiedzili rodzinę zastępczą

Muzyka, emocje i ważne przesłanie. Artyści Łez odwiedzili rodzinę zastępczą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności22 kwietnia 202611:28

Festiwal Kuglarzy szuka ludzi z pasją. Rusza nabór wolontariuszy

Festiwal Kuglarzy szuka ludzi z pasją. Rusza nabór wolontariuszy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.