Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 maja 201117:50

Kontrowersyjna reklama przy wylotówce

Kontrowersyjna reklama przy wylotówce - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
2
Reklama
Wodzisław Śląski:

Przy wylotówce z Wodzisławia do Chałupek na prywatnej działce wisi reklama czeskiego sklepu z dopalaczami. Widnieje na niej napis "Kupuj to co je legalni". - Nie jest to reklama wprost, ale większość ludzi wie o co chodzi – zauważył radny powiatu Jarosław Szczęsny i zaapelował o reakcję ze strony policji.

Radny powiatu Jarosław Szczęsny dostrzegł kontrowersyjną reklamę czeskiego sklepu z dopalaczami. Znajduje się ona przy ulicy Bogumińskiej w Wodzisławiu. Jest umieszczona na prywatnej, ogrodzonej płotem działce. Banner reklamowy przedstawia nazwę sklepu (Amsterdam shop) i jego adres. Jest też napis "Kupuj to co je legalni". Nic poza tym. - W Polsce i narkotyki i dopalacze są zabronione – przypomniał na ostatniej sesji radny powiatu Jarosław Szczęsny. - Reklama nie zachęca bezpośrednio do zakupu nielegalnych środków, ale pośrednio tak. Większość ludzi doskonale wie o co chodzi – stwierdził i zaapelował, by policja zajęła się tą sprawą.

Policja ma jednak ograniczone pole działania, bo chociaż prawo zabrania reklamy i promocji substancji środków odurzających i psychoaktywnych, to w tym wypadku sprawa jest dyskusyjna, bo banner nie zachęca bezpośrednio do zakupu. -  Ze reklamę środków psychoaktywnych grozi kara grzywny lub do roku pozbawienia wolności, ale trudno karać kogoś za to, że umieścił nazwę sklepu – wyjaśnia mł.asp. Marta Czajkowska, rzecznik wodzisławskiej policji. 

Sprawa ma też inny wymiar. Prawdopodobnie wspomniany sklep z dopalaczami już nie istnieje. Po koniec kwietnia w Czechach zaczął bowiem obowiązywać zakaz handlu tymi substancjami (więcej na ten temat TUTAJ). Okazuje się też, że kilka dni po wprowadzeniu zakazu czeska policja zatrzymała Polaka - właściciela sieci sklepów Amsterdam shop (więcej przeczytasz TUTAJ).

(m)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności11 grudnia 202511:58

Tragiczne odkrycie w Rydułtowach. Z Machnikowca wyłowiono ciało mężczyzny

Tragiczne odkrycie w Rydułtowach. Z Machnikowca wyłowiono ciało mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

AKTUALIZACJA. W Rydułtowach doszło do tragicznego zdarzenia w Parku Machnikowiec. W czwartek, 11 grudnia, ze zbiornika wodnego przy ulicy Strzelców Bytomskich wyłowiono ciało mężczyzny. Informacja o zdarzeniu dotarła do wodzisławskiej policji przed godziną 9:00.

red., fot. KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności11 grudnia 202522:15

Potrącenie na Kokoszyckiej. Seniorka trafiła do szpitala

Potrącenie na Kokoszyckiej. Seniorka trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Do poważnego wypadku drogowego doszło w czwartek, 11 grudnia, na ulicy Kokoszyckiej w Wodzisławiu Śląskim, w rejonie sklepu Inter Cars. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, kierujący samochodem marki BMW potrącił pieszą.

opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności11 grudnia 202510:09

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością. Wodzisławski MOPS ogłosił nabór do programu na 2026 rok

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością. Wodzisławski MOPS ogłosił nabór do programu na 2026 rok - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 grudnia 202512:28

Czołowe zderzenie mercedesa i skody na Radlińskiej

Czołowe zderzenie mercedesa i skody na Radlińskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KPP Wodzisław Śląski
Aktualności12 grudnia 202513:23

Wypadek na Kokoszyckiej zakończył się tragedią. 72-latka zmarła w szpitalu

Wypadek na Kokoszyckiej zakończył się tragedią. 72-latka zmarła w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Wodzisławscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek na ulicy Kokoszyckiej. W wyniku zderzenia bmw z oplem jeden z samochodów zjechał na chodnik i potrącił idącą nim kobietę. Na skutek odniesionych obrażeń, 72-latka zmarła dzisiaj w szpitalu.

KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności10 grudnia 202512:02

Wodzisławski PUP zmienia godziny otwarcia

Wodzisławski PUP zmienia godziny otwarcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności10 grudnia 202513:10

Wodzisław Śląski: Gala wolontariatu w I LO

Wodzisław Śląski: Gala wolontariatu w I LO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności11 grudnia 202511:18

Wodzisław Śląski: Sprawdź harmonogramy wywozu odpadów na 2026 rok

Wodzisław Śląski: Sprawdź harmonogramy wywozu odpadów na 2026 rok - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport12 grudnia 202514:07

Pobiegnij i wesprzyj szczytny cel. Bieg charytatywny Policz się z cukrzycą

Pobiegnij i wesprzyj szczytny cel. Bieg charytatywny Policz się z cukrzycą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.