Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 listopada 201711:48

Policjanci przyglądali się wzajemnym relacjom między kierującymi a pieszymi. Nałożono 41 mandatów

Policjanci przyglądali się wzajemnym relacjom między kierującymi a pieszymi. Nałożono 41 mandatów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
2
Reklama
Powiat:

Wczoraj na terenie powiatu wodzisławskiego policjanci drogówki prowadzili akcję „Kontrola drogowa - Pieszy”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. 

Działania rozpoczęły się o godzinie 6:00 i trwały do 14.00. Akcja miała na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Jest ona ukierunkowana na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach akcji stróże prawa zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych ale też bacznie przyglądają się, czy piesi sami nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Podczas trwania akcji w powiecie wodzisławskim 10 mundurowych ujawniło łącznie 47 wykroczeń. Mandatami karnymi ukarano 32 pieszych, 9 kierujących pojazdami a także skierowano jeden wniosek o ukaranie do sądu.

Autor: KPP Wodzisław,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Sport5 czerwca 202612:02

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO]

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

W czwartkowy wieczór, w Nędzy rozegrano spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a LKS Start Mszana. Mimo że goście przystępowali do meczu jako pewny lider rozgrywek i z zapewnionym awansem, to gospodarze walczący o utrzymanie wyszli z tego starcia zwycięsko.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności5 czerwca 202614:01

Balaton gotowy na lato. Kąpielisko rusza 10 czerwca

Balaton gotowy na lato. Kąpielisko rusza 10 czerwca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.