Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 maja 201810:34

Studenci z Ostrawy z wizytą w wodzisławskiej komendzie

Studenci z Ostrawy z wizytą w wodzisławskiej komendzie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Niedawno Komendę Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim odwiedzili polsko i czescy studenci z Ostrawy. W ramach programu Erasmus, studenci Technical University of Ostrava i innych szkół wyższych zapoznali się ze strukturą organizacyjną jednostki, mogli też poznać sprzęt oraz uzbrojenie, jakim dysponuje polska policja. Młodzież miała dużo pytań do policjantów dotyczących specyfiki tej pracy oraz różnic między polską a czeską formacją. 

Studenci z Ostrawy przyjechali do wodzisławskiej komendy w ramach programu Erasmus Ich przewodnikiem był profilaktyk sierż. szt. Patryk Błasik, który przywitał gości w progach i opowiedział z jakich wydziałów składa się komenda. Studenci zwiedzili całą jednostkę, począwszy od "centrum dowodzenia", jakim jest dyżurka, po pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Ciekawą prezentację dotyczącą uzbrojenia formacji przedstawił policjant, który prowadzi na co dzień zajęcia dla policjantów z wyszkolenia strzeleckiego. Dodatkowo studenci mogli spróbować swoich sił na strzelnicy multimedialnej, korzystając z dostępnych replik broni. U technika kryminalistyki słuchacze mogli zostawić swoje ślady daktyloskopijne oraz zobaczyć co zawiera walizka kryminalistyczna. Uczniowie mogli poznać różnice w funkcjonowaniu polskiej i czeskiej policji oraz dowiedzieć się o zaletach pracy w naszych szeregach. Większość z nich studiuje na kierunkach związanych z bezpieczeństwem, więc tym bardziej z zaciekawieniem słuchali o specyfice tej służby i nie wykluczali w przyszłości pracy w mundurze.

Autor: KPP Wodzisław,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.