Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 października 201813:15

WCK z rekordowym naborem na zajęcia

WCK z rekordowym naborem na zajęcia - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Oferta zajęć artystycznych w Wodzisławskim Centrum po raz kolejny spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Do grup Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA zapisało się prawie 900 osób.

Z początkiem października zakończyły się nabory na zajęcia organizowane w WCK. W sezonie artystycznym 2018/2019 powstało w sumie 17 kół zainteresowań - od tanecznych, poprzez, teatralne, plastyczne, filmowe, muzyczne po techniczno-naukowe. Dodatkowo, ofertę ARA wzbogacają zajęcia rekreacyjno-ruchowe, do których można dołączyć w ciągu roku, takie jak salsa, zumba, zajęcia gimnastyczne Amazonek czy kurs tańca. W tym roku w Wodzisławskim Centrum Kultury pojawiły się zupełnie nowe zajęcia wchodzące w skład "Akademii Przedszkolaka". Są to "Frankofonki", czyli nauka języka francuskiego dla maluchów poprzez zabawę oraz "SensoMaluchy", spotkania dla dzieci w wieku 2-4 skupiające się na pobudzaniu zmysłów przez formy plastyczne, ruchowe, wzrokowe, dźwiękowe i inne. Spotkały się one z tak dużym zainteresowaniem, że postanowiono stworzyć więcej grup niż planowano.

Kolejną nowością w ARA jest elektroniczny system rejestracji uczestników na zajęcia. Od nowego sezonu artystycznego członkowie grup wypełniają karty członkowskie on-line za pośrednictwem portalu strefazajec.pl, dzięki czemu mają dostęp do ewidencji opłat za zajęcia oraz podgląd do dzienników elektronicznych. Jest to nowa, lepsza jakość zarządzania i organizacji zajęć, dzięki której WCK stara się być bardziej przyjazne dla klienta. Ponadto, w myśl nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, wszystkie informacje na temat uczestników zajęć WCK są przechowywane i zabezpieczone na serwerach firmy obsługującej Strefę Zajęć.

- Z oferty zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego w WCK korzysta coraz więcej chętnych. Cieszę się, że trafiamy z naszymi propozycjami do osób w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. ARA rośnie w siłę z roku na rok, co świadczy o tym, że nasza praca jest potrzebna i ma sens. To wielka zasługa pracowników naszej placówki oraz osób, z którymi współpracujemy na co dzień. To dzięki nim poziom naszych zajęć jest ciągle wysoki, co przekłada się wprost na frekwencję – mówi z satysfakcją Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

W ARA działają zespoły i koła z kilkudziesięcioletnią tradycją, mające na koncie wiele sukcesów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wodzisławskie Centrum Kultury od wielu lat współpracuje również z innymi podmiotami, organizującymi zajęcia artystyczne i rekreacyjne. Dzięki Szkole Tańca i Animacji Tańczymy, Szkole Tańca Arkadiusza i Marty Meps, Stowarzyszeniu Amazonki, Stowarzyszeniu Ognisk Muzycznych oferta domu kultury wzbogacona jest o warsztaty salsy, lekcje gry na instrumentach, zumbę fitness czy zajęcia gimnastyczne dla kobiet.

Łącznie na zajęcia zapisało się 871. Wśród nich dzieci od 2 roku życia, dzieci w wieku szkolnym, młodzież, dorośli i seniorzy. - Cieszy nas to, że wśród uczestników naszych zajęć znalazły się osoby, które uczestniczyły w nich w poprzednich sezonach. Świadczy to o tym, że nasza oferta jest atrakcyjna i ludzie chcą do nas powracać. Ponadto związują się z naszymi grupa emocjonalnie. Każda z nich to mała rodzina – dodaje Dorota Krawczyk, kierownik działu ARA.

Zainteresowanie ofertą dowodzi, że wodzisławianie mają potrzebę aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu, kładą nacisk na swój osobisty rozwój i rozwijanie talentów swoich dzieci. Z oferty korzystają nie tylko mieszkańcy miasta, ale również powiatu wodzisławskiego i okolicznych miejscowości. Rokrocznie na warsztaty przyjeżdżają osoby z pobliskiego Jastrzębia Zdroju, Żor, Rybnika czy Raciborza.

Wśród zespołów, które spotkały się z największym zainteresowaniem znalazły się Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia, Zespół Taneczny Miraż, koło plastyczne, Teatr Tańca Memento, Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, grupa seniorów Nie Dejmy Sie, Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa, SensoMaluchy, koło ceramiki, Młodzieżowy Teatr Szydło, Dziecięcy Teatr Szydełko, Frankofonki, Legomaniacy i Klub Młodych Odkrywców. Niemałym zainteresowaniem cieszą się również lekcje gry na gitarze, indywidualne lekcje gry na pianinie, nauka gry na keyboardzie, zajęcia rekreacyjno-ruchowe, kursy tańca dla dorosłych i Akademia Filmowa. Przy Wodzisławskim Centrum Kultury działa również Chór Mieszany Jadwiga z niespełna 100-letnią tradycją.

Chętne osoby mogą nadal dołączyć na zajęcia w ramach Legomaniaków, Klubu Młodych Odkrywców, Artystycznej Rodzinki Seniorów Nie Dejmy Się, Akademii Filmowej, lekcji gry na pianinie i Frankofonków. Szczegóły dotyczące grafiku zajęć, cen, osób prowadzących oraz zakresu tematycznego znajdują się na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl w zakładce <zajęcia>.

fot. archiwum portalu

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności15 maja 202612:04

Gala Lidera Przedsiębiorczości już dziś. Która firma zdobędzie statuetkę?

Gala Lidera Przedsiębiorczości już dziś. Która firma zdobędzie statuetkę? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności15 maja 202613:20

Skrzyżowanie Radlińska–Wałowa do przebudowy. Ważna inwestycja w centrum miasta

Skrzyżowanie Radlińska–Wałowa do przebudowy. Ważna inwestycja w centrum miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport15 maja 202613:30

Wodzisławskie Laury Sportu 2025. Najlepsi sportowcy i trenerzy nagrodzeni

Wodzisławskie Laury Sportu 2025. Najlepsi sportowcy i trenerzy nagrodzeni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności15 maja 202613:49

Zazieleń swój dom. Radlin zaprasza na bezpłatną wymianę roślin doniczkowych

Zazieleń swój dom. Radlin zaprasza na bezpłatną wymianę roślin doniczkowych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin, fot. poglądowe/AI
Reklama
Kultura i Edukacja15 maja 202621:08

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi po raz 23. Wodzisław znów zabrzmi reggae i hip-hopem

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi po raz 23. Wodzisław znów zabrzmi reggae i hip-hopem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Już 18 lipca 2026 roku stadion miejski w Wodzisławiu Śląskim ponownie stanie się centrum muzycznych emocji. Przed nami 23. edycja festiwalu Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi – wydarzenia, które od ponad dwóch dekad przyciąga fanów reggae, hip-hopu i pozytywnych brzmień z całego regionu.

opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Kultura i Edukacja15 maja 202621:35

Kabaret Młodych Panów rozbawił Wodzisław do łez. Jubileuszowy występ zachwycił publiczność [FOTO]

Kabaret Młodych Panów rozbawił Wodzisław do łez. Jubileuszowy występ zachwycił publiczność [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Sala Wodzisławskiego Centrum Kultury wypełniła się śmiechem, brawami i doskonałą atmosferą. Jubileuszowy program „Z żartami nie ma żartów” w wykonaniu Kabaret Młodych Panów przyciągnął do Wodzisławia Śląskiego liczną publiczność, która była świadkiem wyjątkowego jubileuszu – 20-lecia działalności jednej z najpopularniejszych grup kabaretowych w Polsce.

opr. red., źródło: WCK, fot. Agnieszka Trzeciok
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 maja 202613:20

55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO]

55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim obchodziło jubileusz 55-lecia swojej działalności. Uroczystości połączone z Nocą Muzeów przyciągnęły licznych mieszkańców i gości, którzy mogli uczestniczyć w koncertach, pokazach rekonstruktorów, wykładzie historycznym oraz zwiedzić jubileuszową wystawę prezentującą dorobek placówki.

red., fot. Agnieszka Maciejewska/UM
Reklama
Sport17 maja 202622:21

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Choć pogoda nie rozpieszczała, to piłkarskich emocji na boiskach w regionie nie brakowało. Zapewnili je piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.