Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 grudnia 201811:32

Betlejemskie Światło Pokoju rozbłysło w starostwie

Betlejemskie Światło Pokoju rozbłysło w starostwie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Harcerze z 99 Drużyny Harcerskiej "Dzikusy" przekazali staroście wodzisławskiemu Betlejemskie Światło Pokoju. Płomień jest znakiem pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między ludźmi. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Światło, które łączy”.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. To coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. W tym roku harcerze ZHP odebrali światło od słowackich skautów i tym sam rozpoczęli w Polsce wielką sztafetę świetlną, która dotarła również do naszego urzędu. Światełko przynieśli Harcerze z 99 Drużyny Harcerskiej „Dzikusy”. W zamian przedstawiciele wodzisławskiej drużyny otrzymali od starosty Leszka Bizonia słodkie upominki oraz najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe dla wszystkich harcerzy i ich rodzin.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności17 maja 202613:20

55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO]

55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim obchodziło jubileusz 55-lecia swojej działalności. Uroczystości połączone z Nocą Muzeów przyciągnęły licznych mieszkańców i gości, którzy mogli uczestniczyć w koncertach, pokazach rekonstruktorów, wykładzie historycznym oraz zwiedzić jubileuszową wystawę prezentującą dorobek placówki.

red., fot. Agnieszka Maciejewska/UM
Sport17 maja 202622:21

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Choć pogoda nie rozpieszczała, to piłkarskich emocji na boiskach w regionie nie brakowało. Zapewnili je piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.