Seniorze, nie daj się. Programu ASOS Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

W ramach programu ASOS Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Lokalnego realizuje projekt pt. Seniorze, nie daj się.
Celem projektu jest m.in. poszerzenie wiedzy seniorów w zakresie tematów związanych z samorządem terytorialnym i partycypacji, prawem spadkowym, prawem konsumenta ponieważ łatwowierność, nieznajomość prawa, chęć pomocy najbliższym powoduje, że starsze osoby najczęściej padają ofiarami przestępstw i nieuczciwego zawierania umów.
We współpracy z seniorami zostały zrealizowane filmy, które mają przestrzeć i uświadamiać osoby w podeszłym wieku co robić, by nie paść łupem naciągaczy oraz zachęcające do aktywności fizycznej, która jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz dbania o własne zdrowie.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj. Ku przestrodze, zapraszamy do oglądania i uświadamiania starszych osób.
fot. pixabay.com














![Poznaj Branżowe Centrum Umiejętności w Pszowie [WIDEO] Poznaj Branżowe Centrum Umiejętności w Pszowie [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766147045bez-tytulu-.jpg)
![Turniej Akademii Top Team. Sportowa rywalizacja i integracja młodych zawodników [FOTO] Turniej Akademii Top Team. Sportowa rywalizacja i integracja młodych zawodników [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766185495596508476-1433047885492244-5542572116226959565-n-.jpg)

Komentarze (0)
Dodaj komentarz