Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 stycznia 201912:06

Frankofonki korespondują z dziećmi z Kostrzyna nad Odrą

Frankofonki korespondują z dziećmi z Kostrzyna nad Odrą - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Dziecięca grupa „Frankofonki” działająca w Wodzisławskim Centrum Kultury weszła w projekt wymiany pocztówkowej z grupą „Motylkowe Uśmiechy” z Kostrzyna nad Odrą. Pierwsza korespondencja odbyła się w świątecznym klimacie.

Obie grupy, zarówno wodzisławska prowadzona przez Antoninę Godziek jak i kostrzyńska prowadzona przez Klaudię Klimek, uczą się języków obcych poprzez zabawę. Skierowane są do maluchów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na wspomnianych wyżej pocztówkach znalazły się życzenia świąteczne, zdjęcia dzieci, podpisy i własnoręcznie wykonane rysunki.

- Taka korespondencja jest ciekawym urozmaiceniem zajęć. Pomysł, by ją przeprowadzić zrodził się, kiedy to Klaudia znalazła informację w internecie, że w Wodzisławiu Śląskim dzieci uczą się języka francuskiego. Ale to dopiero początek wielkiej przygody. Zapraszam wszystkie dzieci, które również chciałyby wejść w świat „Frankofonków” na zajęcia do WCK - mówi Antonina Godziek, instruktor grupy, właścicielka firmy Time to Celebrate.

Zajęcia pn. „Frankofonki” odbywają się we wtorki o 17:15 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zapisy odbywają się bezpośrednio u instruktora zajęć. Językiem, na którym skoncentrowana jest tematyka zajęć, jest język francuski. Dzieci mają okazję poznać nie tylko mowę Francuzów, ale również ich kulturę, zwyczaje, kuchnię i tradycję.

- Entuzjastycznie przyjąłem informację o rozpoczętej wymianie pocztówkowej naszych „Frankofonków”. Uważam, że to wspaniała inicjatywa. Nie tylko integruje dzieci, ale uczy również tradycyjnej metody przesyłania życzeń, często zapomnianej i zastępowanej poprzez pocztę mailową czy sms-y – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Korespondenci z Wodzisławia Śląskiego przesłali dzieciom z Kostrzyna nad Odrą nie tylko świąteczną kartkę. Dodali również niespodziankę w postaci regionalnych cukierków - śląskich "szkloków – kopalnioków". Kolejna korespondencja wkrótce.

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202623:08

Wodzisław Śląski: Trzy samochody rozbite po zderzeniu przy Eko-Oknach

Wodzisław Śląski: Trzy samochody rozbite po zderzeniu przy Eko-Oknach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H, Informacje drogowe 24H z powiatu Wodzisław Śląski, Rybnik, OSP Czyżowice
Reklama
Aktualności1 czerwca 202611:06

Czerwiec w Wodzisławiu Śląskim

Czerwiec w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202611:27

To warto wiedzieć! Nowe przepisy o rzeczach znalezionych

To warto wiedzieć! Nowe przepisy o rzeczach znalezionych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe - pexels.com/Matheus Bertelli
Sport1 czerwca 202601:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sporo emocji, zarówno tych dobrych jak i tych złych towarzyszyło weekendowym meczom piłkarskim rozegranym w regionie. Sprawdź, jak poradziła sobie ekipa, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 czerwca 202610:53

Deszcz nie pokrzyżował planów. Rodziny zastępcze świętowały w Wodzisławiu

Deszcz nie pokrzyżował planów. Rodziny zastępcze świętowały w Wodzisławiu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja2 czerwca 202612:04

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Gala Konkursów Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Gala Konkursów Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności2 czerwca 202613:53

Piękno, które ma znaczenie. Metamorfozy z Sercem po raz drugi

Piękno, które ma znaczenie. Metamorfozy z Sercem po raz drugi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. Agnieszka Kaźmierczak
Kultura i Edukacja2 czerwca 202612:28

Bajkowa misja zakończona sukcesem. Wielki finał Wodzisławskich Skrzatów na Trzech Wzgórzach

Bajkowa misja zakończona sukcesem. Wielki finał Wodzisławskich Skrzatów na Trzech Wzgórzach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.