Gdzie w święta i nocą do lekarza?

Zgodnie z informacją przekazaną przez dyrekcję Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. zmianie ulegnie harmonogram obsady dyżurowej podstawowej opieki zdrowotnej w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.
Począwszy od dnia 1 lutego br. przewiduje się dwa dyżury lekarskie w dniach od poniedziałku do czwartku – dyżur lekarza dla dzieci w Rydułtowach oraz dyżur lekarza dla dorosłych w Wodzisławiu Śląskim. Natomiast w dniach od piątku do niedzieli planuje się cztery dyżury lekarskie – dyżur lekarza dla dzieci oraz dyżur lekarza dla dorosłych w POZ w Rydułtowach i POZ w Wodzisławiu Śląskim.
Powyższa zmiana organizacyjna podyktowana jest trudnościami w pozyskaniu odpowiedniej liczby lekarzy pomimo czynionych starań polegających na stałym ogłaszaniu naborów na brakujące stanowiska oraz konkursów na udzielanie świadczeń zdrowotnych dla potrzeb szpitala.
W dniu 8 stycznia br. ogłoszony został konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej w zakresie Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. W przypadku złożenia ofert i pozyskania większej liczby lekarzy niż dotychczas możliwa będzie zmiana organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych zmierzająca do zwiększenia liczby dyżurów lekarskich w obu lokalizacjach.
fot. pixabay.com

![Polski głos w sercu Nowego Jorku. Wielki sukces młodzieżowego chóru z Wodzisławia [FOTO] Polski głos w sercu Nowego Jorku. Wielki sukces młodzieżowego chóru z Wodzisławia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781105176720012856-1806160897438343-8085865197929785961-n-.jpg)








![Czepkowanie studentów pielęgniarstwa w Raciborzu. Symboliczny początek zawodowej drogi [FOTO i WIDEO] Czepkowanie studentów pielęgniarstwa w Raciborzu. Symboliczny początek zawodowej drogi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781197592dsc-0646-.jpg)






















Komentarze (0)
Dodaj komentarz