Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 marca 201908:42

Wybrano władze naszego subregionu

Wybrano władze naszego subregionu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

19 marca 2019 r. na zaproszenie Damiana Mrowca Przewodniczącego Związku w Centrum Kulturalno – Edukacyjnym w Czerwionce – Leszczynach odbyło się Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku.

W jego trakcie, w związku z upływem czteroletniej kadencji, odwołano dotychczasowe oraz powołano nowe władze stowarzyszenia, tj. Przewodniczących Związku, członków 11-osobowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. Nowymi Przewodniczącymi Związku Gmin i Powiatów wybranymi na dwuipółletnią kadencję zostali Mieczysław Kieca – Prezydent Miasta Wodzisław Śląski oraz Piotr Kuczera – Prezydent Miasta Rybnika. 

Członkami Zarządu Związku zostali: 
Mariusz Adamczyk – Wójt Gminy Godów 
Leszek Bizoń – Starosta Powiatu Wodzisławskiego 
Anna Hetman – Prezydent Miasta Jastrzębie Zdrój 
Wiesław Janiszewski – Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny 
Mieczysław Kieca – Prezydent Miasta Wodzisław Śląski 
Piotr Kuczera – Prezydent Miasta Rybnik 
Damian Mrowiec – Starosta Powiatu Rybnickiego 
Grzegorz Niestrój – Wójt Gminy Kornowac 
Dariusz Polowy – Prezydent Miasta Racibórz 
Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory 
Grzegorz Swoboda – Starosta Powiatu Raciborskiego 

Komisję rewizyjna tworzą: 
Marek Bąk – Wójt Gminy Jejkowice 
Anna Iskała – Wójt Gminy Nędza 
Barbara Magiera – Burmistrz Miasta Radlin 

W posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego brało udział 27 delegatów – starostów, prezydentów, burmistrzów, wójtów, reprezentujących jednostki samorządu terytorialnego z południowo-zachodniej części woj. śląskiego. Obecnym na Zgromadzeniu przybliżono założenia Rządowego Programu STOP SMOG – podczas posiedzenia obecna była przedstawicielka Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 

Zgromadzenie Ogólne zdecydowało jednocześnie o przystąpieniu do realizacji projektu pn. „Nie truj sąsiada. Modelowa kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz ograniczania niskiej emisji” w ramach 4.1. Programy edukacji ekologicznej, kampanie i akcje edukacyjno-informacyjne, w tym przedsięwzięcia związane z obchodami świąt ekologicznych WFOŚiGW w Katowicach

Autor: subregion.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności18 maja 202611:32

Groźne zderzenie w Rydułtowach. Jedno z aut dachowało

Groźne zderzenie w Rydułtowach. Jedno z aut dachowało - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności17 maja 202613:20

55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO]

55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim obchodziło jubileusz 55-lecia swojej działalności. Uroczystości połączone z Nocą Muzeów przyciągnęły licznych mieszkańców i gości, którzy mogli uczestniczyć w koncertach, pokazach rekonstruktorów, wykładzie historycznym oraz zwiedzić jubileuszową wystawę prezentującą dorobek placówki.

red., fot. Agnieszka Maciejewska/UM
Sport17 maja 202622:21

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Choć pogoda nie rozpieszczała, to piłkarskich emocji na boiskach w regionie nie brakowało. Zapewnili je piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Biznes18 maja 202611:20

Liderzy przedsiębiorczości uhonorowani. Te firmy wyznaczają kierunek rozwoju regionu [FOTO]

Liderzy przedsiębiorczości uhonorowani. Te firmy wyznaczają kierunek rozwoju regionu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dziesięć firm działających na terenie powiatu wodzisławskiego odebrało prestiżowe tytuły „Lidera Przedsiębiorczości 2025”. Podczas uroczystej gali doceniono przedsiębiorców, którzy nie tylko rozwijają swoje firmy i inwestują w nowoczesne rozwiązania, ale również aktywnie angażują się w życie społeczne oraz wspierają rozwój lokalnej gospodarki.

red., fot. Franciszek Brzoza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.