Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 kwietnia 201915:20

Dwie ulice w powiecie z szansą na przebudowę

Dwie ulice w powiecie z szansą na przebudowę - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zgłoszeniu wniosku o dofinansowanie zadania pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 5021S ul. Mszańska w Wodzisławiu Śląskim i ul. Turska w Mszanie” do Funduszu Dróg Samorządowych. Wszystko po to, by zwiększyć szansę na pozyskanie dodatkowych środków na realizację inwestycji.

Przypomnijmy, że 20 marca zapadła już decyzja o zgłoszeniu zadania do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Według wstępnych szacunków inwestycja może kosztować około osiem milionów złotych. Zakres planowanego przedsięwzięcia obejmuje kompletną modernizację odcinka od skrzyżowania ul. Mszańskiej z Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. do skrzyżowania ul. Turskiej z Skrzyszowską w Mszanie.

Z uwagi na długi okres weryfikacji wniosków w ramach RPO, w przypadku uzyskania dofinansowania, prace związane z przebudową mogą się rozpocząć w 2020 roku. Z tego też powodu, a także by zwiększyć szanse na pozyskanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji, Zarząd Powiatu postanowił dzisiaj również zgłosić wniosek o dofinansowanie tej inwestycji do Funduszu Dróg Samorządowych.

To jednak nie jedyne duże inwestycje drogowe planowane przez starostę Leszka Bizonia i zarząd powiatu. Wczoraj starosta Bizoń i wicestarosta Skatuła podpisali umowę na przebudowę części ul. Raciborskiej w Gorzycach i Bełsznicy (więcej na ten temat TUTAJ). Ta inwestycja – podobnie jak przebudowa ul. Rymera w Radlinie – została zgłoszona do dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Władze powiatu obecnie oczekują na rozstrzygnięcie ubiegłorocznego naboru do programu.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Styl życia26 marca 202611:52

26 marca 1945 roku. Dzień, który zmienił Wodzisław Śląski

26 marca 1945 roku. Dzień, który zmienił Wodzisław Śląski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Muzeum Wodzisław Śl.
Reklama
Aktualności27 marca 202612:23

Miliony dla szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Powiat inwestuje w zdrowie mieszkańców

Miliony dla szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Powiat inwestuje w zdrowie mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 marca 202610:28

Świąteczne pływanie w Mancie. Sprawdź godziny otwarcia

Świąteczne pływanie w Mancie. Sprawdź godziny otwarcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. DS Media
Reklama
Aktualności27 marca 202613:06

Miasto rozkwita na Wielkanoc. Nowe i odświeżone dekoracje w Wodzisławiu Śląskim

Miasto rozkwita na Wielkanoc. Nowe i odświeżone dekoracje w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Kultura i Edukacja26 marca 202611:42

Rynek pracy bez tajemnic. Uczniowie z regionu pokazali swoją wiedzę

Rynek pracy bez tajemnic. Uczniowie z regionu pokazali swoją wiedzę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport27 marca 202611:15

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności28 marca 202612:36

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić?

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Kultura i Edukacja27 marca 202612:16

Zapisy zamknięte, ale szansa nadal jest. Konferencja WNET przyciągnęła tłumy

Zapisy zamknięte, ale szansa nadal jest. Konferencja WNET przyciągnęła tłumy  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Olechowska
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.