Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 kwietnia 201912:40

Dyskutowali na temat sytuacji w samorządach

Dyskutowali na temat sytuacji w samorządach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Samorządowcy, w tym członkowie zarządu powiatu, radni, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydent miasta, a także przewodniczący rad miast i gmin wzięli udział w szkoleniu na temat zmian w prawie oraz zasad funkcjonowania stref inwestycyjnych zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. Mówiono również o aktualnych problemach organizacyjnych i finansowych samorządów.

Uczestników przywitał starosta Leszek Bizoń, z którego inicjatywy odbyło się to szkolenie. Głównym jego tematem była organizacja samorządu z uwzględnieniem zmieniających się przepisów ustrojowych. Tę część poprowadziła radca prawny i wykładowca akademicki dr Magdalena Gurdek.

Szefowie samorządów zapoznali się także z informacją dotyczącą współdziałania gmin i powiatu w obszarze zarządzania kryzysowego, którą przekazała Gabriela Bała – naczelnik Wydziału Obywatelskiego, Ochrony Informacji Niejawnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim. Mowa była m.in. o Powiatowym Magazynie Zarządzania Kryzysowego. Z kolei o nowych zasadach funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych mówił wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Andrzej Zabiegliński.

Samorządowcy sporo czasu poświęcili również problemom oświaty, m.in. w kontekście podwójnego rocznika, który w tym roku trafi do szkół ponadpodstawowych powiatu. O planowanym naborze do szkół i problemach organizacyjnych z tym związanymi mówiła Katarzyna Zölner-Solowską – naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego.

W trakcie szkolenia odbył się ponadto Konwent Miast i Gmin Powiatu Wodzisławskiego. Spotkanie było też okazją do wymiany poglądów pomiędzy włodarzami gmin i powiatu.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 listopada 202511:22

Odwołany spektakl w Wodzisławskim Centrum Kultury

Odwołany spektakl w Wodzisławskim Centrum Kultury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: WCK
Aktualności12 listopada 202511:45

Pszów uczcił Narodowe Święto Niepodległości [FOTO]

Pszów uczcił Narodowe Święto Niepodległości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

11 listopada Pszów przybrał biało-czerwone barwy. W całym mieście powiewały flagi narodowe, a w miejscach pamięci złożono kwiaty, oddając hołd tym, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

UM Pszów
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja12 listopada 202510:47

Placówki oświatowe powiatu włączyły się w akcję Szkoła do hymnu

Placówki oświatowe powiatu włączyły się w akcję Szkoła do hymnu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności12 listopada 202521:26

Nowy termin Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego Zostań Idolem

Nowy termin Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego Zostań Idolem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
WCK / fot.Agnieszka Kozielska
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 listopada 202510:11

Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO]

Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Obchody 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Wodzisławiu Śląskim miały uroczysty i podniosły charakter. Tradycyjnie rozpoczęły się przemarszem uczestników spod Pałacu Dietrichsteinów do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W barwnym korowodzie udział wzięły poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji społecznych, harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy miasta.

opr. red., fot. Agnieszka Maciejewska
Aktualności12 listopada 202511:34

Jak dobrze Cię widzieć! Akcja na rzecz bezpieczeństwa pieszych w Mszanie

Jak dobrze Cię widzieć! Akcja na rzecz bezpieczeństwa pieszych w Mszanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 listopada 202511:51

Miejskie obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach [FOTO]

Miejskie obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

W dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Rydułtowach uroczystości rozpoczęły się od wizyty władz miejskich oraz radnych przy Pomniku Walki i Zwycięstwa, gdzie złożono kwiaty w hołdzie tym, którzy walczyli i zginęli w obronie Ojczyzny. Akt ten stanowił wyraz pamięci i szacunku dla bohaterów narodowych oraz podkreślenie znaczenia historii dla współczesnej społeczności lokalnej.

opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 listopada 202510:43

Rydułtowskie stowarzyszenia na Festiwalu Stowarzyszeń w Orlovej [FOTO]

Rydułtowskie stowarzyszenia na Festiwalu Stowarzyszeń w Orlovej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

6 listopada odbył się Festiwal Stowarzyszeń zorganizowany przez miasto partnerskie Orlová. W wydarzeniu uczestniczyły liczne organizacje społeczne, w tym przedstawiciele Rydułtów, którzy zaprezentowali bogaty dorobek lokalnych środowisk działających na rzecz kultury, tradycji i integracji mieszkańców.

opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Aktualności13 listopada 202511:19

Rydułtowy: Wydarzenie dla Niepodległej. Wspólne świętowanie w biało-czerwonych barwach [FOTO]

Rydułtowy: Wydarzenie dla Niepodległej. Wspólne świętowanie w biało-czerwonych barwach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

W Rydułtowach odbyło się wyjątkowe „Wydarzenie dla Niepodległej”, podczas którego mieszkańcy wspólnie uczcili 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość miała charakter artystyczny i integracyjny, łącząc pokolenia oraz podkreślając znaczenie patriotyzmu i wspólnoty w lokalnym środowisku.

opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.