Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 czerwca 201912:10

XXIV Dni Pszowa już za nami

XXIV Dni Pszowa już za nami - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

W tym roku święto miasta odbywało się na stadionie TS Górnik. Na scenie głównej wystąpili: zespół Ich Troje, Kabaret Rak, Bartnicky Band i Virginia Chlebowska wraz z Legendarnym Kosmicznym Bandem. Nie brakowało też atrakcji dla dzieci oraz rozgrywek sportowych.

Dni Pszowa rozpoczęły się od tradycyjnej parady dzieci, która przeszła od Miejskiego Ośrodka Kultury na stadion. Na czele parady szedł burmistrz miasta Czesław Krzystała wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Idziaczyk oraz radnymi. Dołączyli do nich goście specjalni z partnerskiego miasta Horni Benesov. Wśród nich starosta Pavel König, wicestarosta Miroslav Petr oraz radny miejski Pavel Jachymčák. Burmistrz Pszowa wraz z starostą Horni Benesova otwarli Dni Pszowa i rozpoczęli dwudniowe święto miasta. Na scenie nie brakowało atrakcji dla najmłodszych. Były zabawy z kolorowymi słonikami, występy Formacji Tanecznej Tornado, koncert piosenek dziecięcych Tomasza Szweda.

Dla najmłodszych przygotowano także Dziecięcą Wytwórnię Marzeń. Do jej zrealizowania włączyły się organizacje i firmy działające na terenie miasta. Serdecznie dziękujemy za utworzenie stoisk z atrakcjami dla dzieci następującym podmiotom: Koło Gospodyń Wiejskich Pszów, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie, Ochotnicza Straż Pożarna z Pszowa i Krzyżkowic, Klub Motocyklowy Hanysy, ZHP Szczep Smoki, Auto Moto Bajka, Ośrodek Jeździecki i Hipoterapii "Dobrawa", Frywolitki, Towarzystwo Przyjaciół Pszów - Zespół Regionalny Pszowiki.

Podczas Dni Pszowa burmistrz Czesław Krzystała wraz z przewodniczącą RM Elżbietą Idziaczyk wręczył nagrody najlepszym sportowcom 2018 r. Wyróżnieni zostali: Kamil Borek, Roksana Gulec, Paulina Giemza, Mateusz Kabut, Mateusz Kempa, Marek Kowol, Mikołaj Polczyk, Liliana Porwoł, Adam Radecki, Dominik i Szymon Rakowscy, Paulina Robakowska, Artur, Daniel i Szymon Skorupa oraz trenerzy Łukasz Borek i Krzysztof Skorupa.

Sobotni wieczór zakończyły koncerty Virginii Chlebowskiej i Weroniki Gojny, Bartnicky Band i zespołu Ich Troje. W niedzielę na scenie wystąpiła Formacja Taneczna Tornado, Mix Orchestra pod dyrekcją Adama Bobera, a o 18:30 ruszyła biesiada z Kabaretem Rak.

Podczas Dni Pszowa nie brakowało atrakcji sportowych. W niedzielnym Rajdzie Rowerowym, organizowanym przez Sekcję Turystyki Rowerowej „Koło” działającą przy Towarzystwie Przyjaciół Pszowa, wzięło udział 49 osób. Przejechali oni ustaloną trasę na terenie miasta, a następnie wzięli udział w zabawach na pszowskim stadionie. Ponadto zorganizowano Turniej Amatorski Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta, Turniej Piłki Nożnej uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej, Strzały do bramki młodzieży starszej, Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta oraz Turniej Amatorski Tenisa Stołowego.

Galerie zdjęć UM Pszów możesz obejrzeć TUTAJ.

Autor: UM Pszów, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 czerwca 202609:28

Tragiczny wypadek w Marklowicach. 22-letnia kobieta zginęła po dachowaniu samochodu

Tragiczny wypadek w Marklowicach. 22-letnia kobieta zginęła po dachowaniu samochodu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Marklowice:

W nocy, około godziny 00:10, w Marklowicach na ulicy Wyzwolenia doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W zdarzeniu śmierć poniosła 22-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego.

red., fot. KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności8 czerwca 202611:13

Wyjazdy na Sardynię pod lupą. Burmistrz Pszowa odpiera oskarżenia. Sprawę komentuje Kanał Zero [WIDEO]

Wyjazdy na Sardynię pod lupą. Burmistrz Pszowa odpiera oskarżenia. Sprawę komentuje Kanał Zero [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

Burmistrz Pszowa Piotr Kowol opublikował obszerne oświadczenie odnoszące się do informacji pojawiających się w przestrzeni medialnej na temat jego udziału w zagranicznych wyjazdach realizowanych w ramach działalności Lokalnej Grupy Działania LYSKOR. Samorządowiec stanowczo odrzuca zarzuty dotyczące rzekomego finansowania tych wyjazdów z budżetu miasta oraz określa pojawiające się publikacje jako „manipulacje”, „kłamstwa” i „pomówienia”.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202610:45

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO]

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

Spotkanie B klasy klasy pomiędzy Stalą Kuźnia Raciborska a LKS Naprzód 37 Krzyżkowice od pierwszych minut było prowadzone w wysokim tempie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Kultura i Edukacja9 czerwca 202613:02

Najzdolniejsi uczniowie powiatu nagrodzeni. Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych w PODN

Najzdolniejsi uczniowie powiatu nagrodzeni. Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych w PODN - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202623:29

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Długi czerwcowy weekend przyniósł kibicom wiele sportowych emocji. Grali piłkarze Podokręgów Racibórz i Rybnik od IV ligi do C klasy. Jedni mogli cieszyć się z wygranych i awansów, inny wciąż walczą o ligowy byt. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Aktualności8 czerwca 202623:03

Dlaczego święto Wodzisławia nazywa się Wawrzynki? Historia sięga niemal 500 lat

Dlaczego święto Wodzisławia nazywa się Wawrzynki? Historia sięga niemal 500 lat - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności8 czerwca 202611:35

Święto strażaków z Łazisk. 115-lecie OSP i otwarcie nowoczesnej infrastruktury [FOTO]

Święto strażaków z Łazisk. 115-lecie OSP i otwarcie nowoczesnej infrastruktury [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotę 30 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Łaziskach świętowała wyjątkowy jubileusz 115-lecia swojej działalności. Uroczystości połączone były z oficjalnym oddaniem do użytku nowej części remizy oraz infrastruktury szkoleniowej i zaplecza socjalno-bytowego, które znacząco podnoszą możliwości operacyjne i treningowe jednostki.

opr. red., źródło: UG Godów, fot. Fotofranek
Reklama
Reklama
Aktualności8 czerwca 202622:56

Paczkomat stanął przy wodzisławskim szpitalu. To ukłon w stronę pacjentów i ich rodzin

Paczkomat stanął przy wodzisławskim szpitalu. To ukłon w stronę pacjentów i ich rodzin - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności8 czerwca 202612:42

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim poszukuje magazynów na zbiory

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim poszukuje magazynów na zbiory - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Sport8 czerwca 202613:40

III Bieg Młodych Gwiazd już w lipcu. Trwają zapisy

III Bieg Młodych Gwiazd już w lipcu. Trwają zapisy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności9 czerwca 202608:35

Pociągi pojadą szybciej przez powiat wodzisławski. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność

Pociągi pojadą szybciej przez powiat wodzisławski. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Sport9 czerwca 202613:22

Pobiegną po medale i nagrody. 21 czerwca finał biegowego cyklu nad Balatonem

Pobiegną po medale i nagrody. 21 czerwca finał biegowego cyklu nad Balatonem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. pexels.com/RUN 4 FFWPU
Kultura i Edukacja9 czerwca 202612:55

Komórki do zadań specjalnych. Nauka o regeneracji tkanek w Strefie SOWA

Komórki do zadań specjalnych. Nauka o regeneracji tkanek w Strefie SOWA - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.