Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 czerwca 201910:41

Na poczcie z pierwszeństwem obsługi. Zmiany weszły w życie

Na poczcie z pierwszeństwem obsługi. Zmiany weszły w życie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Polska:

W czerwcu br. w punktach Poczty Polskiej pojawią się nowe oznaczenia. Będą informować o pierwszeństwie obsługi osób z niepełnosprawnością, a także kobiet w ciąży oraz osób z dziećmi do drugiego roku życia. Zmiany są wynikiem współpracy Poczty Polskiej z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nowe regulacje obejmą wszystkie placówki w kraju. Wzrasta również liczba osób z niepełnosprawnościami, które podejmują pracę u pocztowego operatora.

Kwestia priorytetowej obsługi klientów uprzywilejowanych nie jest obecnie uregulowana w przepisach prawa. Wprowadzenie tego rodzaju zasad zależy od usługodawcy. Z tego przywileju można korzystać w wielu miejscach na mocy wewnętrznych regulaminów. Również w placówkach Poczty Polskiej obowiązywały standardy obsługi osób uprzywilejowanych, ale ze względu na to, że były interpretowane w sposób niejednoznaczny, wprowadzono wewnętrzny akt prawny normujący tę kwestię. – Myślę, że warto pozytywnie ocenić wszelkie inicjatywy przypominające o dobrych standardach obsługi klientów z niepełnosprawnością. W wielu sklepach, marketach są kasy pierwszeństwa, ale także w instytucjach osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności mogą być obsłużone bez kolejki. Pracujemy nad tym, by możliwie szeroko wprowadzać zmiany w tym obszarze – zapowiada Marlena Maląg, Prezes Zarządu PFRON. Oznaczenia w placówkach Poczty Polskiej będą zwracały uwagę na udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością, kobiet w ciąży oraz osób z dziećmi do drugiego roku życia. 

Podejmowanie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami w sferze społecznej i zawodowej jest jednym z głównych elementów działalności PFRON. Instytucja tworzy warunki sprzyjające pełnemu uczestnictwu osób z niepełnosprawnościami w życiu zawodowym i społecznym poprzez realizowane programy, m.in. „Aktywni Plus”, na które zostało przeznaczonych ponad 35 mln zł. W rezultacie osoby z niepełnosprawnością mogą podejmować zatrudnienie na otwartym rynku pracy w dużych przedsiębiorstwach realizujących misję społecznej odpowiedzialności biznesu. – Dotychczas nawiązaliśmy współpracę Pocztą Polską, Grupą Enea oraz PKN Orlen, przygotujemy odpowiednie stanowiska pracy. Już teraz możemy się pochwalić zwiększeniem zatrudnienia osób niepełnosprawnych na Poczcie Polskiej. Następnie nowe stanowiska pracy powstaną także w Grupie Enea oraz PKN Orlen – tłumaczy Marlena Maląg. Według Prezes PFRON pocztowy operator zatrudnia obecnie ponad 1650 osób z niepełnosprawnościami, z czego 283 osoby zostały zatrudnione we współpracy z Fundacją Aktywizacja w ramach programu Praca-Integracja. Do końca 2019 roku liczba ta ma wzrosnąć do 400 osób. 

Porozumienia takie jak z Grupą Enea, Pocztą Polską SA i PKN Orlen mają na celu upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie. Zakończone sukcesem działania zwiększające zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami w gronie dużych i znaczących podmiotów są istotnym instrumentem upowszechniania otwartych postaw wśród pracodawców.

fot. pixabay.com

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności11 grudnia 202511:58

Tragiczne odkrycie w Rydułtowach. Z Machnikowca wyłowiono ciało mężczyzny

Tragiczne odkrycie w Rydułtowach. Z Machnikowca wyłowiono ciało mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

AKTUALIZACJA. W Rydułtowach doszło do tragicznego zdarzenia w Parku Machnikowiec. W czwartek, 11 grudnia, ze zbiornika wodnego przy ulicy Strzelców Bytomskich wyłowiono ciało mężczyzny. Informacja o zdarzeniu dotarła do wodzisławskiej policji przed godziną 9:00.

red., fot. KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności11 grudnia 202522:15

Potrącenie na Kokoszyckiej. Seniorka trafiła do szpitala

Potrącenie na Kokoszyckiej. Seniorka trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Do poważnego wypadku drogowego doszło w czwartek, 11 grudnia, na ulicy Kokoszyckiej w Wodzisławiu Śląskim, w rejonie sklepu Inter Cars. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, kierujący samochodem marki BMW potrącił pieszą.

opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności11 grudnia 202510:09

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością. Wodzisławski MOPS ogłosił nabór do programu na 2026 rok

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością. Wodzisławski MOPS ogłosił nabór do programu na 2026 rok - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności12 grudnia 202513:23

Wypadek na Kokoszyckiej zakończył się tragedią. 72-latka zmarła w szpitalu

Wypadek na Kokoszyckiej zakończył się tragedią. 72-latka zmarła w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Wodzisławscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek na ulicy Kokoszyckiej. W wyniku zderzenia bmw z oplem jeden z samochodów zjechał na chodnik i potrącił idącą nim kobietę. Na skutek odniesionych obrażeń, 72-latka zmarła dzisiaj w szpitalu.

KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport12 grudnia 202511:45

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Sport12 grudnia 202514:07

Pobiegnij i wesprzyj szczytny cel. Bieg charytatywny Policz się z cukrzycą

Pobiegnij i wesprzyj szczytny cel. Bieg charytatywny Policz się z cukrzycą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności12 grudnia 202523:59

Rozstrzygnięto konkurs ofert na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej

Rozstrzygnięto konkurs ofert na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja12 grudnia 202523:29

Debaty Oksfordzkie w Wodzisławiu Śląskim powrócą w 2026 roku

Debaty Oksfordzkie w Wodzisławiu Śląskim powrócą w 2026 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.