Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 czerwca 201909:05

Nie dopuśćmy, aby białe stało się czarne

Nie dopuśćmy, aby białe stało się czarne - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Wczoraj w siedzibie śląskiej policji odbył się briefing prasowy poświęcony bezpieczeństwu w okresie wakacji 2019 zarówno na drogach, jak i podczas letniego wypoczynku. W trakcie spotkania zaprezentowano nowe multimedialne narzędzie - mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, do których może dojść w trakcie wakacji 2019.

Od początku wakacji każde tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe będzie nanoszone na mapę, aby zobrazować użytkownikom dróg skalę zagrożenia. Żywimy nadzieję, że taka grafika przemówi do ich wyobraźni i przyczyni się do zwiększenia ostrożności na drodze, a tym samym do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Okres wakacyjny, to czas wzmożonych wyjazdów i niestety część z nich kończy się tragicznie. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżnych, policjanci za pośrednictwem mediów wychodzą do wszystkich użytkowników dróg z apelem o wyobraźnię i ostrożność na drodze. Jest to szczególnie ważne w okresie wakacyjnym, gdzie na drogach panuje spory ruch związany z wyjazdami na letni wypoczynek. W związku z akcją "Bezpieczne wakacje 2019" policjanci stworzyli nowe narzędzie multimedialne - mapę Polski wskazującą śmiertelne wypadki drogowe. Ma ona obrazować, jak z dnia na dzień w czasie trwania wakacji zmienia się sytuacja na drogach. Na razie mapa jest pusta, ale od początku wakacji na bieżąco będzie ona aktualizowana i zapełniana najpierw czerwonymi, potem czarnymi kropkami, które wskazują ilość śmiertelnych wypadków w skali kraju. Taki widok ma zobrazować użytkownikom dróg skalę tragedii, do jakich codziennie dochodzi na drogach. Być może taka grafika wpłynie na zwiększenie świadomości użytkowników dróg i skłoni ich do refleksji oraz zachowania większej ostrożności w ruchu drogowym. Chcemy, aby tych zdarzeń było jak najmniej, stąd przesłanie: Nie dopuśćmy, aby białe stało się czarne.

Podczas dzisiejszego spotkania Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Aleksandra Nowara omówiła działanie nowego narzędzia oraz wskazała główne zagrożenia związane z wypoczynkiem podczas wakacji, a podkom. Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach wskazał główne zagrożenia i przedsięwzięcia Policji służące zmniejszeniu liczby wypadków drogowych. Następnie mł. asp. Ewelina Stępień-Hajda z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach przedstawiła działalność profilaktyczną śląskiej policji związaną z wakacjami, poruszając m. in. kwestie bezpieczeństwa nad wodą, a także przedstawi założenia kampanii przeciwko zażywaniu dopalaczy i narkotyków. 

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport12 kwietnia 202623:13

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele emocji dostarczyli kibicom piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport13 kwietnia 202612:23

Emocje, zwroty akcji i chłodna skuteczność. Górnik Radlin górą w okręgówce [FOTO]

Emocje, zwroty akcji i chłodna skuteczność. Górnik Radlin górą w okręgówce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

Emocje, bramki oraz doping przez cały mecz - takimi atrybutami można opisać niedzielne (12.04.) spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Górnik Radlin.

Oskar Tomeczek
Aktualności13 kwietnia 202611:22

Referendum w Pszowie coraz bliżej. Zebrano znacznie więcej podpisów niż wymagano

Referendum w Pszowie coraz bliżej. Zebrano znacznie więcej podpisów niż wymagano - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Pszów Od Nowa - Pszowski Komitet Referendalny
Reklama
Kultura i Edukacja13 kwietnia 202610:56

Wodzisław Śląski edukacyjną stolicą kraju. Konferencja WNET zakończona sukcesem [FOTO]

Wodzisław Śląski edukacyjną stolicą kraju. Konferencja WNET zakończona sukcesem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W dniach 10 i 11 kwietnia 2026 roku Wodzisław Śląski po raz trzeci stał się jednym z najważniejszych punktów na edukacyjnej mapie Polski. Wszystko za sprawą III edycji ogólnopolskiej konferencji WNET – „Zacznijmy od edukacji!”, która przyciągnęła nauczycieli, dyrektorów szkół oraz ekspertów z całego kraju.

opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności13 kwietnia 202613:21

Kolizja na skrzyżowaniu w Pszowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

Kolizja na skrzyżowaniu w Pszowie. Jedna osoba trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red, źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności13 kwietnia 202613:47

Zielone dane dla miasta. Trwa ankieta dla właścicieli kompostowników

Zielone dane dla miasta. Trwa ankieta dla właścicieli kompostowników - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.