Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 września 201910:16

Mamo! Tato! Pobaw się ze mną!

Mamo! Tato! Pobaw się ze mną! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie serdecznie zaprasza rodziców dzieci w wieku 2-8 lat na bezpłatne warsztaty, podczas których będą zgłębiane tajniki dobrej zabawy z dziećmi.

„Mamo, tato pobaw się ze mną!” – ile razy słyszycie Państwo te słowa od swoich dzieci? Brakuje Państwu pomysłów na wspólną zabawę? To się świetnie składa. Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim organizuje zajęcia praktyczne dla rodziców dzieci w wieku od 2 do 8 lat, chcących zgłębić tajniki dobrej zabawy z dzieckiem.

Zabawa towarzyszy małemu dziecku od narodzin. Jest to podstawowy rodzaj aktywności małego człowieka. Proste ruchy, czynności i wczesne manipulowanie przedmiotami są poniekąd zabawą. To dzięki zabawie dziecko poznaje świat, uczy się ról społecznych, rozwija swoje ruchy, rozwiązuje rozmaite problemy wymagające aktywności umysłowej, uczy się reguł i norm obowiązujących we współżyciu z ludźmi, kształtuje swoją wyobraźnię, staje się bardziej samodzielne, twórcze. Zachowanie dziecka podczas zabawy dostarcza nam niezbędnych informacji o naszym dziecku – jego potrzebach, marzeniach i upodobaniach, jego uczuciach i reakcjach na poszczególne kwestie życia.

W dobie zaawansowanego postępu technologicznego coraz mniej czasu poświęcamy dzieciom na wspólną zabawę. Czasem nie mamy na nią pomysłu, czasem boimy się odkryć w sobie dziecko… Wspólna zabawa zacieśnia więzy pomiędzy rodzicem a dzieckiem, pomaga rozwinąć kontakty społeczne. Wpływa to również na tworzenie klimatu bliskości, miłości i akceptacji, ma wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Poprzez wspólne spędzanie czasu na zabawie stajemy się dla dziecka wiarygodniejszym rodzicem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Poświęcamy mu swój czas i zainteresowanie – w tym wieku dziecko potrzebuje go najwięcej. Pozwala nam to na jeszcze bliższe poznanie naszego dziecka. Wspólna zabawa z dzieckiem nie raz wywołuje uśmiech na naszych twarzach, daje poczucie spełniania w roli rodzica oraz podniesienie poczucia własnej wartości u dziecka. Zdarza się również, że taka odskocznia w dziecięcy świat zabawy pomaga nam odprężyć się i ochłonąć po dniu pełnym napięć i wrażeń. Jeśli jednak mamy z tym problemy warto skorzystać z fachowej, a co równie ważnej – bezpłatnej – pomocy.

Warsztaty w PSOW organizowane są dla Rodziców dzieci w wieku 2 – 8 lat, chcących spędzać czas wspólnie z dzieckiem, szukających alternatywy dla spędzania czasu przed komputerem, tabletem lub innym sprzętem elektronicznym swoich dzieci. Aktywny udział w grach i zabawach, praktyczne wykorzystanie materiałów znajdujących się w każdym domu, domowe eksperymenty i doświadczenia, rodzinna atmosfera oraz pobudzanie własnej kreatywności, spontaniczności i fantazji… To tylko niektóre z proponowanych form szkolenia… Dla każdego uczestnika przewidziano materiały szkoleniowe. Warto więc przyjść i pobawić się...

Zajęcia odbywać się będą w Powiatowym Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, mieszczącym się na ul. Wałowej 30. Zapisy pod numerem telefonu 32 455 60 32. Liczba miejsc ograniczona. Pierwsze warsztaty ruszają już 30 września 2019 r. o godz. 8.30. Szczegóły w ulotce, która jest dostępna TUTAJ.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. pixabay.com/ddimitrova, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 lutego 202615:21

Wypadek na terenie budowy w Wodzisławiu Śląskim. Upadek pracownika z wysokości

Wypadek na terenie budowy w Wodzisławiu Śląskim. Upadek pracownika z wysokości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W piątek, 27 lutego 2026 roku, w godzinach wczesnopopołudniowych doszło do niebezpiecznego zdarzenia na terenie budowy obiektu sakralnego przy ulicy św. Wawrzyńca w Wodzisławiu Śląskim. W wyniku awarii elementu konstrukcyjnego rusztowania ranny został 42-letni mężczyzna.

red.
Aktualności27 lutego 202612:11

O krok od tragedii w Wodzisławiu Śląskim. Samochód uderzył w pociąg, nietrzeźwy kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia

O krok od tragedii w Wodzisławiu Śląskim. Samochód uderzył w pociąg, nietrzeźwy kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Czwartkowy poranek na torach w Wodzisławiu Śląskim mógł zakończyć się fatalnie. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Tęczowej doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem pasażerskim. Rozbity pojazd porzucono przy torowisku, a sam sprawca zniknął. To zainicjowało pilną akcję poszukiwawczą, w której planowano użyć drona. Finał sprawy ujawnił niepokojące tło całego zajścia.

red., fot. asp. Mateusz Kaczmarek/KP PSP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności27 lutego 202613:06

Przebudowa kluczowego węzła w Syryni. Rondo w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania

Przebudowa kluczowego węzła w Syryni. Rondo w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc na mapie drogowej powiatu wodzisławskiego doczeka się gruntownej modernizacji. Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 936 (ul. Bukowska) z drogą powiatową nr 3512S (ul. Raciborska) w Syryni zostanie przekształcone w rondo. 

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności26 lutego 202617:10

Zmiana na stanowisku dyrektora wodzisławskiego MOPS

Zmiana na stanowisku dyrektora wodzisławskiego MOPS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. Natalia Maciejek
Aktualności26 lutego 202617:26

Starówka w nowym wydaniu. Na rynku pojawi się wyjątkowa makieta

Starówka w nowym wydaniu. Na rynku pojawi się wyjątkowa makieta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. wodzisławski magistrat
Reklama
Reklama
Aktualności26 lutego 202617:16

Przebudowa bocznej ulicy Skrzyszowskiej i Zielonej już niebawem

Przebudowa bocznej ulicy Skrzyszowskiej i Zielonej już niebawem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. przewodniczący RM - M. Blazy
Reklama
Aktualności27 lutego 202612:49

Wiemy, kto zrealizuje zadania w zakresie ochrony zdrowia

Wiemy, kto zrealizuje zadania w zakresie ochrony zdrowia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Sport27 lutego 202610:41

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności27 lutego 202613:16

Miejski Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną 2026

Miejski Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną 2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. poglądowe/AI
Reklama
Aktualności27 lutego 202612:21

Marcowy Wodzisławski Jarmark Staroci już w niedzielę

Marcowy Wodzisławski Jarmark Staroci już w niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. FB/Wodzisławski Jarmark Staroci
Aktualności27 lutego 202612:38

Ponad 18,5 mln zł na przebudowę ul. Mszańskiej

Ponad 18,5 mln zł na przebudowę ul. Mszańskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Strony Partnerskie27 lutego 202622:09

Jak ładować rower elektryczny?

Jak ładować rower elektryczny? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.