Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 listopada 201915:30

Wodzisławski Ekonomik podsumował kończący się projekt europejski

Wodzisławski Ekonomik podsumował kończący się projekt europejski - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Jeśliby szukać szkoły doświadczonej we wzorcowym prowadzeniu projektów europejskich, na pewno należy wskazać na Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Dziś szkoła podsumowała projekt „W poszukiwaniu nowych możliwości - Ekonomik na zagranicznych stażach” i zainagurowała nowy, poświęcony pasji gotowania „Kitchen Our Kingdom Cooking Our Passion”.

Dziś w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim uroczyście podsumowano projekt Erasmus + „W poszukiwaniu nowych możliwości - Ekonomik na zagranicznych stażach” , który w swoim założeniu i celach stanowił doskonałą sposobność do odbywania przez młodzież staży zagranicznych w Irlandii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Podsumowanie było okazją do zaproszenia gości, nauczycieli, uczniów, wspomnień związanych z udziałem w stażach, dzielenia się doświadczeniem, pojawiło się i wzruszenie, związane z zakończeniem tej europejskiej przygody.

Szkoła podjęła już wcześniej działania zmierzające do promocji produktów projektu - były lekcje otwarte, warsztaty, prezentacje, które eksponowały osiągnięcia projektu. 48 młodych ludzi skorzystało z możliwości rozwoju zawodowego, podniosło kompetencje językowe, poznało świat. Jeden z nich - Szymon Cygan, uczeń klasy II ATE - podzielił się z nami swoimi refleksjami.

- Staż zagraniczny dał mi przede wszystkim możliwość poznania realiów zawodowych i standardów rachunkowych obowiązujących w Wielkiej Brytanii. okazuje się, że księgowi na Wyspach mają zdecydowanie uproszczoną ścieżkę księgowania. Staż w firmie informatycznej pod okiem wykładowców Portsmouth University pozwolił mi również poznać mechanizm reklamy i marketingu brytyjskich produktów i zasady rządzące brytyjskim PR marki - podkreśla młody człowiek.

- Jednocześnie chcę dodać, że staż to nie tylko praca, ale również zwiedzanie: Londyn, Oxford, Winchester - to było fantastyczne! Równie ważne było mieszkania z rodzinami angielskimi, z którymi siadaliśmy do wspólnego stołu, rozmawialiśmy i porównywaliśmy życie w Anglii i Polsce, szlifowaliśmy nasze umiejętności językowe - wspomina Szymon.

Młodzież Ekonomika odebrała certyfikaty, podziękowała za możliwość udziału w tym europejskim przedsięwzięciu i ze wzruszeniem wspominała najlepsze momenty swoich doświadczeń stażowych.

Dzisiejsze spotkanie było okazją do zaprezentowania umiejętności, talentów, kompetencji językowych, które uczniowie wykorzystali prezentując przybyłym gościom osiągnięcia projektu, swoje możliwości edukacyjne i marzenia związane z podróżowaniem po Starym Kontynencie.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ - Kształcenie i szkolenia zawodowe. Akcja 1 „Mobilność uczniów”.
Dokument odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną na niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.


fpegmaju.jpeglogo_serce_granat_roll_up.[1]

Autor: ZSE Wodzisław, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności5 grudnia 202513:37

6 grudnia Mikołaj na wodzisławskim Rynku [PROGRAM WYDARZENIA]

6 grudnia Mikołaj na wodzisławskim Rynku [PROGRAM WYDARZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com/gpointstudio
Reklama
Aktualności5 grudnia 202513:14

Trzy Wzgórza zapraszają na miejskie lodowisko – start sezonu 5 grudnia

Trzy Wzgórza zapraszają na miejskie lodowisko – start sezonu 5 grudnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności4 grudnia 202511:44

Lepsze podróże pociągiem z wygodnej stacji Rydułtowy

Lepsze podróże pociągiem z wygodnej stacji Rydułtowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał prasowy, fot. screen Google Maps
Reklama
Reklama
Aktualności4 grudnia 202510:57

Szkolenie z obrony cywilnej dla pracowników starostwa. Doskonalenie kompetencji w zakresie reagowania kryzysowego

Szkolenie z obrony cywilnej dla pracowników starostwa. Doskonalenie kompetencji w zakresie reagowania kryzysowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności4 grudnia 202510:51

Odpady z nieruchomości niezamieszkałych. Termin składania oświadczeń mija 31 grudnia 2025 roku

Odpady z nieruchomości niezamieszkałych. Termin składania oświadczeń mija 31 grudnia 2025 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności5 grudnia 202513:29

Perłowy Kiermasz Świąteczny w Galerii Karuzela

Perłowy Kiermasz Świąteczny w Galerii Karuzela - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 grudnia 202513:03

Świąteczny Jarmark i zbiórka charytatywna w Jedłowniku

Świąteczny Jarmark i zbiórka charytatywna w Jedłowniku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności5 grudnia 202515:02

Godów: Od 1 stycznia zapłacisz więcej za śmieci. Dlaczego?

Godów: Od 1 stycznia zapłacisz więcej za śmieci. Dlaczego? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów, fot. freepik.com/teksomolika
Reklama
Kultura i Edukacja4 grudnia 202511:20

XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Cantemus rozstrzygnięty

XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Cantemus rozstrzygnięty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności4 grudnia 202511:10

31 grudnia Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego będzie nieczynny

31 grudnia Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego będzie nieczynny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Aktualności4 grudnia 202511:36

Pszów: oddaj krew podczas Jarmarku Świątecznego

Pszów: oddaj krew podczas Jarmarku Świątecznego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.