Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 listopada 201909:21

LIBERO 2019, czyli wspólne ćwiczenia samorządów i służb

LIBERO 2019, czyli wspólne ćwiczenia samorządów i służb - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Zaopatrzenie w wodę, to jeden z kluczowych elementów, który wpływa na jakość i bezpieczeństwo życia. Jego zakłócenie może mieć poważne konsekwencje dla gospodarki oraz zwykłego obywatela. Dlatego aby przygotować się na ewentualne sytuacje kryzysowe, tworzone są plany i procedury reagowania. Ich skuteczność najlepiej sprawdzić w ćwiczeniach.

Taką szansę stwarza ćwiczenie LIBERO 2019, które rozpoczęło się 5 listopada i potrwa trzy dni. Jego organizatorem są: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie. W ćwiczeniu bierze udział również m.in. Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Wodzisławiu Śl.

Głównym celem ćwiczenia jest sprawdzenie procedur reagowania w przypadku, gdy wystąpią zakłócenia w systemie zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Uczestnicy przetestują rozwiązania zawarte w swoich planach zarządzania kryzysowego oraz ich funkcjonalność. Ponadto będą mogli przećwiczyć procedury współpracy administracji publicznej, służb i instytucji przy rozwiązywaniu takiego kryzysu.

LIBERO 2019 to ćwiczenie zarządzania kryzysowego o charakterze sztabowym, tzn. uczestnicy będą rozwiązywać problemy przewidziane w scenariuszu w swoich miejscach pracy. Dzisiaj jednak, czyli pierwszego dnia ćwiczenia, w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawa, odbywa się także część praktyczna.

W LIBERO 2019 biorą udział dwadzieścia cztery podmioty na poziomie centralnym, wojewódzkim i powiatowym. Oprócz organizatorów są to:

na poziomie centralnym:
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Środowiska, Koordynator ds. Służb Specjalnych, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego;

na poziomie wojewódzkim:
urzędy wojewódzkie w Warszawie, Łodzi i Katowicach;

na poziomie powiatowym:
urzędy miasta: st. Warszawy, Grodziska Mazowieckiego, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Brzezin, Skierniewic, Wielunia i Łodzi; starostwa powiatu: grodziskiego, rybnickiego, wodzisławskiego, skierniewickiego i wieluńskiego; Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim, Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Brzezinach, Zakład Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN Sp. z o.o. w Skierniewicach, Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Wieluniu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łodzi.

Obecna edycja LIBERO jest piątą z kolei.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 listopada 202520:52

Nowoczesny zabieg wykonany w wodzisławskim szpitalu

Nowoczesny zabieg wykonany w wodzisławskim szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności27 listopada 202514:53

Wodzisławski PSZOK będzie zamknięty

Wodzisławski PSZOK będzie zamknięty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności27 listopada 202512:57

Mszana: Działka na sprzedaż. Weź udział w przetargu

Mszana: Działka na sprzedaż. Weź udział w przetargu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Aktualności26 listopada 202512:47

Ubrany na czarno szedł poboczem. Patrol drogówki dał pieszemu prezent

Ubrany na czarno szedł poboczem. Patrol drogówki dał pieszemu prezent - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Kultura i Edukacja27 listopada 202510:22

Po śląsku o śląskich świętach. Krzysztof Hanke w wodzisławskiej książnicy

Po śląsku o śląskich świętach. Krzysztof Hanke w wodzisławskiej książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności26 listopada 202513:26

Opel uderzył w słup w Łaziskach

Opel uderzył w słup w Łaziskach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: OSP KSRG Łaziska
Reklama
Aktualności26 listopada 202521:45

Prawie dwa miliony złotych trafią do wodzisławskiej lecznicy

Prawie dwa miliony złotych trafią do wodzisławskiej lecznicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności28 listopada 202511:34

Altanka na działkach przy Wolności poszła z dymem

Altanka na działkach przy Wolności poszła z dymem  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/OSP Jedłownik
Aktualności26 listopada 202520:27

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne biesiadowanie już 11 grudnia

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne biesiadowanie już 11 grudnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. pexels.com/Nicole Michalou
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 listopada 202513:56

Szansa na przebudowę Głożyńskiej w Radlinie

Szansa na przebudowę Głożyńskiej w Radlinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. Google Maps
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.