Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 listopada 201914:33

Uczniowie z Rydułtów wiedzą jak świecić przykładem na drodze

Uczniowie z Rydułtów wiedzą jak świecić przykładem na drodze - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Rydułtowy:

Odblaskowi.pl to ogólnopolska kampania społeczna propagująca bezpieczny styl życia oraz promująca świadome zachowania na drodze. Pod koniec sierpnia ogłosili konkurs na film promujący bezpieczne zachowania na drodze. Jedna z klas rydułtowskiej "czwórki" z pomocą rodziców i policjantów wzięła w nim udział i zwyciężyła. Ich spot okazał się najlepszy.

Odblaskowi.pl mają na celu zaszczepienie w Polakach nawyku noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Mają misję, aby wykreować nową Odblaskową Polskę, w której każdy pieszy i rowerzysta będzie widoczny na drodze. Dla potrzeb kampanii udało im się stworzyć Odblaskowy Patrol, który nieprzerwanie od 2010 roku przemierza Polskę i poprzez zabawę edukuje najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Pod koniec sierpnia ogłosili konkurs pn. " Świeć przykładem na drodze". Chodziło o nakręcenie spotu lub zrobieniu animacji na temat bezpieczeństwa na drodze. Udział w konkursie wzięła klasa 2b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach. Uczniowie i ich rodzicie mieli pomysł na nagranie tego spotu, ale potrzebowali pomocy policjantów. Mundurowi zgodzili się bez wahania, wiedząc że młodzi ludzie działają w słusznej sprawie. Stróże prawa pomogli w przygotowaniach i wzięli udział w nagraniu spotu.

Wyniki ogłoszono z początkiem listopada i wtedy okazało się, że ich film pt. "Bezpieczna szkoła" wygrał w ogólnopolskim konkursie. Nagrodą za zajęcie I miejsca są odwiedziny Odblaskowego Patrolu w ich szkole. Teraz dzieci z niecierpliwością czekają na Odblaskową Zebrę. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom za przygotowanie tak świetnego filmiku. Cieszymy się, ze mieliśmy zaszczyt i okazję w nim uczestniczyć.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Zobacz film

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport29 marca 202613:52

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO]

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Aktualności28 marca 202612:36

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić?

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Sport29 marca 202623:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.