Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 grudnia 201912:32

Ogrom weekendowych kolizji na drogach powiatu

Ogrom weekendowych kolizji na drogach powiatu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego mieli pełne ręce roboty. Na drogach powiatu wodzisławskiego doszło aż do 20 kolizji. W trzech przypadkach sprawcami byli nietrzeźwi kierowcy. Wszystkim amatorom jazdy na "podwójnym gazie" odebrano już prawo jazdy. Grozi im do 2 lat więzienia. Policjanci apelują o zachowanie trzeźwego umysłu i zdrowego rozsądku na drogach!

W piątek około 16.25 mundurowi pojechali do Turzy Śląskiej na ulicę Ligonia, gdzie zgłoszono zdarzenie drogowe z nietrzeźwym kierującym. Kierujący samochodem marki VW Passat początkowo zgłaszał, że kierowca opla jedzie całą szerokością jezdni. W momencie przekazywania lokalizacji policjantom doszło do zderzenia się czołowego tych pojazdów. 52-latek, który kierował oplem miał w organizmie 3,5 promila alkoholu. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy.

W sobotę o 14.50 w Skrzyszowie na ulicy 1 Maja doszło do kolizji. Kierujący seicento ujął kierowcę, który poprzez nieprawidłowe wymijanie doprowadził do zderzenia z jego pojazdem. 68-latek, który kierował samochodem marki kia miał w organizmie dwa promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy.

Tego samego dnia patrol ruchu drogowego pojechał na ulicę Ofiar Terroru w Rydułtowach, gdzie policjanci z komisariatu zatrzymali pijanego kierowcę, który spowodował kolizję. Okazało się, że mundurowi z Rydułtów w trakcie patrolu zauważyli rozbity pojazd marki volkswagen, a przy nim mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Zatrzymanym okazał się 42-latek, który "wydmuchał" ponad dwa promile alkoholu. Sprawca przyznał się, że stracił panowanie nad pojazdem zjechał na chodnik i uszkodził barierki ochronne elewację budynku.

Dzisiaj po godzinie 1.00 w Wodzisławiu na ulicy Rybnickiej zatrzymał do rutynowej kontroli kierującego fiatem. Po sprawdzeniu 33-latka w policyjnych bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna miał ponadto zakaz prowadzenia pojazdów. Po wykonaniu czynności został zatrzymany i doprowadzony do najbliższego zakładu karnego.

fot. archiwum portalu

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności12 lipca 202510:29

Związkowiec ostrzega: redukcje załogi w Eko-Oknach mogą sięgnąć 50 proc.

Związkowiec ostrzega: redukcje załogi w Eko-Oknach mogą sięgnąć 50 proc. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
źródło: onet.pl, fot. mat. prasowe spółki
Aktualności11 lipca 202513:34

Weekend w Wodzisławiu Śląskim

Weekend w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.