Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 stycznia 202011:07

Muzyczna uczta podczas koncertu w Jedłowniku

Muzyczna uczta podczas koncertu w Jedłowniku - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Zachwyciły dźwięczne głosy, niecodzienne aranżacje i artystyczna wrażliwość młodych twórców. Tak było podczas koncertu kolęd, jaki odbył się 12 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego w Jedłowniku.

W roli głównej, przed szerokim gronem odbiorców, pięknie wystąpili: chór „Canticum Novum” pod dyrekcją Emilii Kopiec i orkiestra „Camerata Nova” pod dyrekcją Henryka Krótkiego. Była to okazja do wsłuchania się w podane w interesujący sposób kolędowe kompozycje. Nie zabrakło solowych popisów, przyciągającej uwagę choreografii i przede wszystkim atmosfery, pełnej radości i wzniosłości. W finale artystom zgotowano owacje na stojąco.

Zarówno chór, jak i orkiestra działają w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, które wraz z Parafią pw. Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego było organizatorem koncertu, zaś współorganizatorem wydarzenia było Wodzisławskie Centrum Kultury.

fot. Gazeta Wodzisławska

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 marca 202611:15

Zmiany na linii 53 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Zmiany na linii 53 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja16 marca 202615:08

Tradycja i smak Wielkanocy w Czyżowicach. Pokaz Stołów KGW przyciągnął tłumy [FOTO]

Tradycja i smak Wielkanocy w Czyżowicach. Pokaz Stołów KGW przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W niedzielę, 15 marca 2026 roku w Ośrodku Kultury w Czyżowicach odbył się barwny i pełen tradycji Pokaz Stołów Wielkanocnych Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie zgromadziło aż 22 reprezentacje KGW z regionu, które zaprezentowały zarówno regionalne potrawy świąteczne, jak i rękodzieło oraz wielkanocne dekoracje. Patronat nad imprezą objął starosta powiatu wodzisławskiego, Leszek Bizoń.

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 marca 202619:47

Food Fest wraca do Wodzisławia. Trzy dni pełne smaków na rynku

Food Fest wraca do Wodzisławia. Trzy dni pełne smaków na rynku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Kacper Kołaczkowski
Reklama
Aktualności17 marca 202620:03

Obowiązkowa deratyzacja w Wodzisławiu. Sprawdź, co musisz zrobić

Obowiązkowa deratyzacja w Wodzisławiu. Sprawdź, co musisz zrobić - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Telegraf17 marca 202608:44

Posadź las z leśnikiem

Posadź las z leśnikiem  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Kultura i Edukacja17 marca 202619:55

Irena Małysa odwiedzi Godów. Wyjątkowe wydarzenie w bibliotece

Irena Małysa odwiedzi Godów. Wyjątkowe wydarzenie w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów, fot. FB/Irena Małysa strona autorska
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.