Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 lutego 202008:35

Kosmiczne zajęcia w przedszkolu numer 18

Kosmiczne zajęcia w przedszkolu numer 18 - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Przygotowania do Destination Imagination we Wrocławiu ruszyły pełną parą. W związku z tym do grupy Jeżyków został zaproszony specjalny gość – Pan Antoni Duda, który na co dzień działa w Akademii Technicznej Małolata.

Pan Antoni przybliżył dzieciom temat kosmosu. Następnie skupił się na sposobach poruszania się co doprowadziło do dwóch niezwykle ciekawych doświadczeń – z nadmuchanym przez dzieci balonem oraz dmuchawą, nad którą przedszkolaki umieszczały wybrany przedmiot sprawdzając czy jest on w stanie lewitować. Później przyszedł czas na kulminacje zajęć a mianowicie przybliżenie dzieciom jednego ze sposobów budowania rakiety, elementów, które powinna zawierać. Przedostatnim aspektem była budowa wyrzutni oraz praktyczne testowanie czy wyrzutnia działa prawidłowo. Każde dziecko miało możliwość wypróbowania wyrzutni na własnoręcznie zbudowanej rakiecie. Na koniec Pan Antoni zaprezentował dzieciom jeszcze dwa roboty, które po zaprogramowaniu wykonywały określone ruchy. Grupa Jeżyki wraz ze swoimi Paniami jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje Panu Antoniemu oraz Akademii Technicznej Małolata za poświęcony czas i energię. Te zajęcia były dla dzieci prawdziwą gratką!

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport29 marca 202613:52

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO]

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Aktualności28 marca 202612:36

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić?

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Sport29 marca 202623:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.