Nowa partia sprzętu komputerowego trafi do pszowskich szkół

Kolejna partia laptopów trafi do pszowskich podstawówek. Urząd Miejski w Pszowie pozyskał środki na zakup sprzętu do zdalnego nauczania. Tym razem do miejskiego budżetu wpłynie dotacja w wysokości 55 tys. zł., która zostanie przeznaczona na zakup 19 laptopów.
Laptopy zostaną zakupione w ramach drugiej edycji konkursu #zdalnaszkola+ realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Pszowskiemu magistratowi udało się po raz drugi skutecznie zawalczyć o wsparcie lokalnej oświaty. Dotacja w 100% finansuje zakup sprzętu komputerowego, który umożliwi uczniom i nauczycielom sprawne prowadzenie zdalnych lekcji.
Sprzęt, tak jak do tej pory, będzie przekazywany szkołom według ich zapotrzebowania. O tym komu laptop zostanie wypożyczony zdecyduje dyrektor placówki, który jest najlepiej zorientowany w potrzebach swoich uczniów i nauczycieli. Następnie, po zakończeniu nauki, sprzęt wróci do szkoły w terminie ustalonym przez obie strony.
W ramach pierwszej edycji konkursu w kwietniu miasto zdobyło dotację w wysokości 70 tys. zł i zakupił 28 laptopów, które zostały już przekazane do szkół.




![Styczeń w Wodzisławiu Śląskim [KALENDARIUM] Styczeń w Wodzisławiu Śląskim [KALENDARIUM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766486513rynek-i-park-5-.jpg)
![Przebudowa dawnej kotłowni ZST. Nowoczesna pracownia dla przyszłych specjalistów [AKTUALNE FOTO] Przebudowa dawnej kotłowni ZST. Nowoczesna pracownia dla przyszłych specjalistów [AKTUALNE FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766498932remont-zst-wodzislaw-.jpg)




![Gdy rodzi się dobro. Jasełka w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] Gdy rodzi się dobro. Jasełka w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766583774601829742-1309499164551871-28202792330273993-n-.jpg)



Komentarze (0)
Dodaj komentarz