Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 czerwca 202022:29

Od 1 lipca ponownie kupisz bilet u kierowcy MZK

Od 1 lipca ponownie kupisz bilet u kierowcy MZK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Międzygminny Związek Komunikacyjny wznawia sprzedaż biletów przez kierowców. Z tej opcji zakupu skorzystać będą mogli jedynie pasażerowie stosujący się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. W dalszym ciągu obowiązuje zasada zakrywania nosa i ust, a także zachowanie bezpiecznego dystansu.

Decyzja o wznowieniu sprzedaży biletów w autobusie podyktowana została m.in. prośbami samych pasażerów. W trudnej sytuacji są osoby, które zdecydowały się na podróż w ostatniej chwili. Nie mogą kupić biletu, którego posiadanie jest obowiązkowe. Do 1 lipca jedyną formą płatności za przejazd jest skasowanie e-biletu. Najłatwiej wyposażyć się w kartę wydawaną na okaziciela, nie przypisaną do konkretnej osoby (tzw. elektroniczną portmonetkę). Można ją kupić i doładować w 140 punktach obsługi znajdujących się na terenie kilkunastu gmin regionu. Pełną listę można znaleźć na stronie www.mzkjastrzebie.com. Informację o lokalizacji punktów można uzyskać także pod nr tel. 32 476 34 74. Bilet można także doładować za pośrednictwem strony internetowej: www.e-biletmzkjastrzebie.com.

Przypomnijmy, że sprzedaż biletów w autobusie została wstrzymana w połowie marca wraz z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego. Ograniczona została również liczba osób przebywających w autobusie. Pierwotnie, w pojeździe standardowym, było to 14 osób (połowa liczby miejsc siedzących). Obecnie liczba ta wynosi ok. 40 osób (połowa wszystkich miejsc, zarówno siedzących i stojących). Pasażerowie zostali ponadto zobowiązani do zasłaniania nosa i ust, a w części przedniej autobusów pojawiły się strefy ochrony kierowcy. Oczywiście w dalszym ciągu trwa systematyczna dezynfekcja pojazdów.

Autor: MZK Jastrzębie, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Sport29 listopada 202523:31

Siatkówka. Górnik Radlin ponownie lepszy [FOTO]

Siatkówka. Górnik Radlin ponownie lepszy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

W IX kolejce II grupy pierwszej ligi śląskiej mężczyzn siatkarze Klubu Siatkarskiego Racibórz zmierzyli się we własnej hali z drużyną SK Górnik Radlin. Było to spotkanie, na które raciborzanie czekali szczególnie – stanowiło szansę na rewanż za wcześniejszą porażkę poniesioną na parkiecie rywali. Mecz zapowiadał się więc jako wyrównany pojedynek dwóch dobrze znających się zespołów.

Oskar Tomeczek
Reklama
Sport30 listopada 202516:26

Rydułtowy: Za nami wspaniałe spotkanie z piłkarzami Górnika Zabrze

Rydułtowy: Za nami wspaniałe spotkanie z piłkarzami Górnika Zabrze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Sport30 listopada 202522:41

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Za nami prawie ostatnie mecze na boiskach trawiastych. Dla jednych zakończyły się wygranymi, inni musieli przełknąć gorycz porażki. Emocji nie brakowało także w innych dyscyplinach z udziałem zespołów z regionu. Sprawdź wyniki i tabele.

(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.