Eksploatowali złoża bez koncesji. Grozi im więzienie

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wodzisławskiej policji skierowali właśnie akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom podejrzanym o wydobywanie kopalin ze złóż bez wymaganej koncesji. Nielegalny proceder trwał blisko 5 lat. W tym czasie sprawcy wydobyli łącznie blisko 20 tysięcy ton kruszywa. Skala, z jaką działali, pozwoliła na zabezpieczenie majątku podejrzanych o łącznej wartości 650.000 złotych.
Wodzisławscy mundurowi zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli właśnie śledztwo w sprawie wydobywania kopalin ze złóż na działkach usytuowanych w Wodzisławiu Śląskim. Przestępczy proceder, w który zamieszani byli mężczyźni w wieku 37, 40 i 63 lat trwał latami, a wydobycie odbywało się bez wymaganej koncesji. W toku postępowania zgromadzono materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie prokuratorskich zarzutów trzem podejrzanym w zakresie nielegalnej eksploatacji oraz przywłaszczenia mienia należącego do Skarbu Państwa. Jak ustalił biegły sądowy, w ciągu blisko pięciu lat wydobyto łącznie prawie 20 tysięcy ton piasku. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi do 3 lat więzienia.







![Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17027417431687677919monter_tauron_dystrybucja_instalujacy_inteligentny_licznik--.jpg)







![Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI] Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178211830163-942106-.jpg)







Komentarze (0)
Dodaj komentarz