Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 lipca 202019:27

Pociągi Kolei Śląskich znów dojeżdżają do Bohumina

Pociągi Kolei Śląskich znów dojeżdżają do Bohumina - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Informacja na jaką czekało wielu pasażerów. Pociągi kolei Śląskich, po ponad trzech miesiącach wznowiły połączenia do czeskiego Bohumina!

Pasażerowie bez problemów mogą od dziś, 1 lipca, wjeżdżać pociągami Kolei Śląskich do Czech. Wszystko jest pokłosiem otwarcia granicy polsko-czeskiej dla mieszkańców Śląska. Do naszych sąsiadów można dotrzeć pociągami linii S71 (Katowice – Bohumin) i S78 (Racibórz - Bohumin).

Pociągi na tej relacji zostały wstrzymane 14.03.2020 roku w związku z sytuacją epidemiologiczną. Składy w większości przypadków kończyły swój bieg w Chałupkach. W pociągach przekraczających granicę obowiązują te same zasady jak na pozostałych relacjach. Pasażerowie mają obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Koleje Śląskie ze swojej strony zapewniają bezpieczeństwo higieniczne składów. Pociągi są czyszczone suchą parą, która osiąga temperaturę ponad 170 stopni Celsjusza oraz za pomocą najnowocześniejszych technologii jak np. specjalna powłoka tytanowa.

Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny TUTAJ.  

Autor: Koleje Śląskie, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport29 marca 202613:52

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO]

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Aktualności28 marca 202612:36

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić?

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Sport29 marca 202623:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.