Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 lipca 202007:56

Ekologiczna inwestycja w WCK

Ekologiczna inwestycja w WCK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Trwają prace związane z montażem paneli fotowoltaicznych na budynku Wodzisławskiego Centrum Kultury. Na dwóch dachach, o łącznej powierzchni prawie tysiąca metrów kwadratowych, zostanie umieszczonych 136 paneli, dzięki którym wytwarzany będzie prąd elektryczny z energii słonecznej.

W ramach realizowanego zadania WCK wyposażone zostanie w dwie instalacje on-grid, dzięki którym nadwyżki wyprodukowanej energii będą mogły zostać przekazane do sieci energetycznej, by móc ją odebrać później podczas zwiększonego zapotrzebowania na pobór prądu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Montaż instalacji fotowoltaicznej sprawi, że wodzisławska instytucja kultury zyska własne źródło energii. Oprócz obniżenia zużycia prądu z zewnętrznej sieci dystrybucyjnej, inwestycja przyczyni się do zmniejszenia poziomu emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Będzie też prowadzony monitoring wydajności zainstalowanych paneli słonecznych.

- Jesteśmy w trakcie inwestycji, która wyposaży Wodzisławskie Centrum Kultury w nowoczesną i ekologiczną instalację. Dzięki środkom z Unii Europejskiej pozyskanym przez miasto Wodzisław Śląski, już niebawem będziemy korzystać z odnawialnych źródeł energii - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Do przeprowadzenia tej inwestycji niezbędna była jednak wcześniejsza termomodernizacja dwóch z trzech dachów budynku WCK wraz z ich przygotowaniem pod montaż instalacji fotowoltaicznej i pracami towarzyszącymi. Prace te placówka przeprowadziła w ubiegłym roku.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Odnawialne źródła energii w budynkach użyteczności publicznej Miasta Wodzisławia Śląskiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Autor: WCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności15 lutego 202613:24

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze 2026 w OSP Kokoszyce

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze 2026 w OSP Kokoszyce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: OSP Kokoszyce
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:01

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności17 lutego 202612:30

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności17 lutego 202612:24

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Aktualności16 lutego 202611:44

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności16 lutego 202614:15

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:20

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport16 lutego 202616:11

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Kultura i Edukacja17 lutego 202612:09

Drzewo, które zapuściło korzenie w relacjach. Symbol wspólnoty w wodzisławskim Tischnerze

Drzewo, które zapuściło korzenie w relacjach. Symbol wspólnoty w wodzisławskim Tischnerze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Telegraf16 lutego 202618:21

Iranka czy Brazylijka?

Iranka czy Brazylijka? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slosg
Aktualności17 lutego 202615:46

Pokaz Stołów Wielkanocnych w Czyżowicach – tradycja, sztuka i lokalna kuchnia

Pokaz Stołów Wielkanocnych w Czyżowicach – tradycja, sztuka i lokalna kuchnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. poglądowe/AI
Reklama
Telegraf17 lutego 202615:28

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Telegraf17 lutego 202615:20

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.