Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 sierpnia 202012:13

Szumowski: 2 września powinien być pierwszym dniem normalnej nauki w szkołach

Szumowski: 2 września powinien być pierwszym dniem normalnej nauki w szkołach  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Polska:

Drugi września powinien być dniem normalnej nauki w szkołach - ocenił w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapowiedział też propozycje zmian w przepisach, aby "dać możliwość większej regionalizacji działań", a także, aby szkoły w powiatach mogły reagować na stan epidemiczny. 

Szumowski pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o rosnącą w Polsce liczbę nowych zakażeń koronawirusem i przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 1 września, zapowiedział propozycje wprowadzenia przepisów, które dawałyby możliwość elastycznego podejmowania decyzji o powrocie uczniów do szkół w poszczególnych regionach, uzależnione m.in. od sytuacji epidemicznej.

"Będziemy proponowali pewne rozwiązania legislacyjno-prawne, między innymi po to, żeby dać możliwość większej regionalizacji działań. (...) Chcielibyśmy dać szansę do tego, żeby szkoły w powiatach, zależnie od stanu epidemicznego, mogły reagować inaczej, mogły na przykład prowadzić mieszaną edukację zdalną i w klasach, czy dla pewnych grup, gdzie to jest łatwe do wprowadzenia, tylko zdalną" - podkreślił minister zdrowia.

Według niego, "to już zależy od lokalnych możliwości danej szkoły, od uwarunkowań epidemicznych". "I wtedy byśmy mieli naprawdę takie elastyczne reagowanie na sytuację" - dodał.

Pytany, czy według jego obecnej oceny, drugi dzień września "powinien być pierwszym dniem normalnej nauki", Szumowski odpowiedział twierdząco. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy rud/ par/PAP, marcelina@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202623:08

Wodzisław Śląski: Trzy samochody rozbite po zderzeniu przy Eko-Oknach

Wodzisław Śląski: Trzy samochody rozbite po zderzeniu przy Eko-Oknach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H, Informacje drogowe 24H z powiatu Wodzisław Śląski, Rybnik, OSP Czyżowice
Reklama
Aktualności1 czerwca 202611:06

Czerwiec w Wodzisławiu Śląskim

Czerwiec w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202611:27

To warto wiedzieć! Nowe przepisy o rzeczach znalezionych

To warto wiedzieć! Nowe przepisy o rzeczach znalezionych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe - pexels.com/Matheus Bertelli
Sport1 czerwca 202601:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sporo emocji, zarówno tych dobrych jak i tych złych towarzyszyło weekendowym meczom piłkarskim rozegranym w regionie. Sprawdź, jak poradziła sobie ekipa, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 czerwca 202610:53

Deszcz nie pokrzyżował planów. Rodziny zastępcze świętowały w Wodzisławiu

Deszcz nie pokrzyżował planów. Rodziny zastępcze świętowały w Wodzisławiu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja2 czerwca 202612:04

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Gala Konkursów Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Gala Konkursów Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności2 czerwca 202613:53

Piękno, które ma znaczenie. Metamorfozy z Sercem po raz drugi

Piękno, które ma znaczenie. Metamorfozy z Sercem po raz drugi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. Agnieszka Kaźmierczak
Kultura i Edukacja2 czerwca 202612:28

Bajkowa misja zakończona sukcesem. Wielki finał Wodzisławskich Skrzatów na Trzech Wzgórzach

Bajkowa misja zakończona sukcesem. Wielki finał Wodzisławskich Skrzatów na Trzech Wzgórzach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.