Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 sierpnia 202010:24

Większość Polaków akceptuje kary za brak maseczki

Większość Polaków akceptuje kary za brak maseczki  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Ponad połowa ankietowanych negatywnie ocenia decyzję rządu o otwarciu szkół, 80 proc. popiera stosowanie kar za brak nałożonej maseczki w sklepie czy podczas jazdy komunikacją publiczną – wynika z najnowszego badania United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM. 

Wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna" przypomina, że rząd zdecydował, że nie nałoży na szkoły nadzwyczajnych obowiązków – poza przestrzeganiem higieny, wietrzeniem pomieszczeń czy zmianą organizacji zajęć. Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapowiedział, że rozporządzenia wskażą jak zorganizować kształcenie na odległość, gdyby lokalnie i przez jakiś czas była konieczność wdrożenia takiej formy pracy.

"Zapytaliśmy Polaków, jak oceniają takie podejście rządzących. Okazuje się, że 51 proc. badanych ocenia je raczej źle lub zdecydowanie źle. Otwarcie szkół od września popiera tylko ok. 36 proc., zaś zdania nie ma 13 proc." - czytamy w gazecie.

Ekspertów nie dziwią te wyniki. "Pamiętam badania dotyczące ocen różnych etapów odmrażania. Wynikało z nich, że powrót dzieci do szkół był ostatnią rzeczą, jaką badani dopuszczali w całej kolejności tego odmrażania. Stoi za tym przekonanie, że życie i zdrowie dzieci może być zagrożone" – komentuje Marcin Duma z United Surveys.

Wyniki sondażu w kwestii otwierania szkół skomentował rzecznik rządu Piotr Müller. "Jesień stwarza w Polsce i na świecie duże wyzwania w zakresie organizacji, dlatego trzeba będzie na bieżąco oceniać ich wdrażanie i realizację, a także oceny społeczne w tym zakresie" – powiedział.

W sondażu poruszono też kwestie związane z polityką informacyjną rządu w sprawie koronawirusa oraz noszenia maseczek. "Ponad 92 proc. ankietowanych deklaruje, że wie, jakie obostrzenia epidemiczne obecnie obowiązują w miejscu ich zamieszkania, a aż 95 proc. zapewnia, że zawsze zakłada maseczkę w sklepie czy jadąc komunikacją publiczną. Sporo osób – bo aż 80 proc. – popiera nakładanie kar za brak nałożonej maseczki w tych miejscach (przeciwnego zdania jest ok. 18 proc.)" - pisze "DGP". (PAP)

Autor: Marcin Musiał mmu/ dki/PAP, marcelina@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 kwietnia 202610:53

Groźne zdarzenie na ul. Bema w Rydułtowach. Kierująca trafiła do szpitala

Groźne zdarzenie na ul. Bema w Rydułtowach. Kierująca trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202616:09

PSZOK czasowo nieczynny. Komunikat Służb Komunalnych Miasta

PSZOK czasowo nieczynny. Komunikat Służb Komunalnych Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności22 kwietnia 202612:18

Brawura na drodze kosztowała prawo jazdy

Brawura na drodze kosztowała prawo jazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202612:28

Młodzi na starcie kariery. Podsumowano IV edycję Zawodowego Debiutu

Młodzi na starcie kariery. Podsumowano IV edycję Zawodowego Debiutu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności22 kwietnia 202611:42

Jaśniej i bezpieczniej w Wodzisławiu. Miasto inwestuje w oświetlenie uliczne

Jaśniej i bezpieczniej w Wodzisławiu. Miasto inwestuje w oświetlenie uliczne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202611:23

Szkoła bliżej biznesu. Powiat Wodzisławski i Izba Gospodarcza z nową inicjatywą

Szkoła bliżej biznesu. Powiat Wodzisławski i Izba Gospodarcza z nową inicjatywą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności22 kwietnia 202611:34

Muzyka, emocje i ważne przesłanie. Artyści Łez odwiedzili rodzinę zastępczą

Muzyka, emocje i ważne przesłanie. Artyści Łez odwiedzili rodzinę zastępczą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.