Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 października 202010:12

UFG: ruszają zwroty pieniędzy wpłaconych za wycieczki

UFG: ruszają zwroty pieniędzy wpłaconych za wycieczki  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Ruszają zwroty pieniędzy wpłaconych przez podróżnych na wycieczki, które nie odbyły się powodu pandemii - poinformował PAP Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Składanie wniosków możliwe jest wyłącznie poprzez stronę Funduszu, za pomocą uprzednio założonego konta użytkownika.

Jak podkreśla Fundusz, wchodząca w czwartek w życie ustawa umożliwiająca podróżnym zwrot środków za imprezy odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego dotyczy podróżnych, którzy nie otrzymali do tej pory zwrotu środków od organizatora imprezy turystycznej, nie otrzymali w zamian vouchera, nie skorzystali z procedury „charge back”, nie otrzymali w zamian innej imprezy od organizatora oraz nie odebrali gotówki od agenta lub organizatora.

"Do złożenia wniosku o zwrot są zatem uprawnieni podróżni, którzy nie otrzymali dotychczas żadnej rekompensaty za imprezę odwołaną z powodu pandemii" - wyjaśnił rzecznik prasowy UFG Damian Ziąber.

Dodał, że zgodnie z ustawą podróżni, którzy wystąpią o zwrot wpłaconych środków, będą musieli skorzystać z systemu teleinformatycznego utrzymywanego przez UFG. "Aby skorzystać z możliwości zwrotu środków, trzeba będzie założyć konto w portalu prowadzonym przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (jest on obsługiwany przez UFG) pod adresem www.tfg.ufg.pl, a następnie wypełnić wniosek dostępny wyłącznie na koncie użytkownika" - podał.

UFG zaznacza, że z powodu zagrożenia epidemicznego nie jest możliwa obsługa osobista podróżnych, ani obsługa tradycyjnej poczty. Przygotowana została specjalna infolinia pod nr 22 445 12 34 lub 22 255 23 23, dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.

Ponadto, Fundusz wskazał, że pod adresem https://tfg.ufg.pl/tresc/34/Koronawirus_zwroty_wplat_dla_podroznych publikowane są istotne informacje związane ze zwrotami środków, w tym m.in. instrukcja zakładania konta, informacje dla przedsiębiorców turystycznych oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Wchodząca w życie w czwartek nowela ustawy z 17 września tzw. druga tarcza turystyczna, wprowadza kilka rozwiązań mających pomóc branży turystycznej. Chodzi m.in. o Turystyczny Fundusz Zwrotów przy Ubezpieczonym Funduszu Gwarancyjnym, który będzie zwracał turystom pieniądze za odwołaną wycieczkę.

Regulacje mają pomóc branży turystycznej. Np. Turystyczny Fundusz Zwrotów będzie zwracał turystom pieniądze za odwołaną wycieczkę. Nowe przepisy tworzą też Turystyczny Fundusz Pomocowy, który ma zabezpieczać biura turystyczne w przyszłości. Chodzi np. o taką sytuację, jak miała miejsce w przypadku koronawirusa.

Nowelizacja wprowadza także postojowe i zwolnienie ze składek ZUS dla przewoźników autokarowych, osób prowadzących działalność kulturalną i artystyczną, gestorów bazy hotelowej czy agentów turystycznych.

Jak czytamy na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, zapewnia on szczelność krajowego systemu obowiązkowych ubezpieczeń OC oraz stara się ograniczać liczbę nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów, poruszających się po polskich drogach. Prowadzi również ogólnopolską bazę danych ubezpieczeniowych, z której korzystają m.in. zakłady ubezpieczeń do celów taryfikacji umów i likwidacji szkód. UFG zajmuje się też wypłatą odszkodowań i świadczeń poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych, spowodowanych przez nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów oraz nieubezpieczonych rolników. Ponadto, wypłaca odszkodowania osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych, w których sprawca szkody nie został ustalony. (PAP)

Autor: Longina Grzegórska-Szpyt lgs/ je/, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202623:08

Wodzisław Śląski: Trzy samochody rozbite po zderzeniu przy Eko-Oknach

Wodzisław Śląski: Trzy samochody rozbite po zderzeniu przy Eko-Oknach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H, Informacje drogowe 24H z powiatu Wodzisław Śląski, Rybnik, OSP Czyżowice
Reklama
Aktualności1 czerwca 202611:06

Czerwiec w Wodzisławiu Śląskim

Czerwiec w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Aktualności1 czerwca 202611:27

To warto wiedzieć! Nowe przepisy o rzeczach znalezionych

To warto wiedzieć! Nowe przepisy o rzeczach znalezionych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe - pexels.com/Matheus Bertelli
Reklama
Reklama
Sport1 czerwca 202601:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sporo emocji, zarówno tych dobrych jak i tych złych towarzyszyło weekendowym meczom piłkarskim rozegranym w regionie. Sprawdź, jak poradziła sobie ekipa, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 czerwca 202610:53

Deszcz nie pokrzyżował planów. Rodziny zastępcze świętowały w Wodzisławiu

Deszcz nie pokrzyżował planów. Rodziny zastępcze świętowały w Wodzisławiu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Kultura i Edukacja2 czerwca 202610:17

Światowa gwiazda jazzu zagra w Wodzisławiu. Wyjątkowy recital Adama Pierończyka w muzeum

Światowa gwiazda jazzu zagra w Wodzisławiu. Wyjątkowy recital Adama Pierończyka w muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Bartek Barczyk
Kultura i Edukacja2 czerwca 202612:04

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Gala Konkursów Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Gala Konkursów Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności2 czerwca 202613:53

Piękno, które ma znaczenie. Metamorfozy z Sercem po raz drugi

Piękno, które ma znaczenie. Metamorfozy z Sercem po raz drugi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. Agnieszka Kaźmierczak
Kultura i Edukacja2 czerwca 202612:28

Bajkowa misja zakończona sukcesem. Wielki finał Wodzisławskich Skrzatów na Trzech Wzgórzach

Bajkowa misja zakończona sukcesem. Wielki finał Wodzisławskich Skrzatów na Trzech Wzgórzach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Aktualności2 czerwca 202623:28

Rusza kolejny etap przebudowy ul. Mszańskiej. Powiat ogłosił przetarg

Rusza kolejny etap przebudowy ul. Mszańskiej. Powiat ogłosił przetarg - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.