Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 listopada 202015:50

Pod biało-czerwoną. Głosowanie wydłużone

Pod biało-czerwoną. Głosowanie wydłużone - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

Do końca roku przedłużono termin głosowania na projekt „Pod biało-czerwoną”, który jest realizowany przez Rząd RP. Za ustawieniem masztu flagowego w centrum Pszowa już zagłosowało ponad dwieście osób.

Minimalna liczba głosów już została osiągnięta. Jednak gminy, które zdobędą najwięcej głosów mają szansę na nagrodę specjalną projektu. Jest nią wizyta premiera Mateusza Morawieckiego. „Pod biało-czerwoną” to projekt, który nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

W Pszowie zaplanowano, że maszt stanie w centrum, w pobliżu miejsca, w którym 81 lat temu również stał pomnik. W I wojnie światowej oraz w wojnie bolszewickiej zginęło 82 Pszowian. By ich upamiętnić podjęto decyzję o budowie okazałego pomnika, który w 1926 r. został odsłonięty i poświęcony przez ks. Mikołaja Knosalę. Gdy wybuchła II wojna światowa pomnik natychmiast został zburzony przez okupanta. Potem już nigdy nie udało się go odbudować.

Projekt ma zachęcić każdego do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem, jak i przyszłością Polski. 100-lecie zwycięstwa odniesionego w Bitwie Warszawskiej to doskonała okazja. W ten sposób Rząd RP chce budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego.

Autor: UM Pszów, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport8 marca 202621:49

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności9 marca 202610:10

WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. Popołudnie pełne inspiracji, rozmów i kobiecej energii [FOTO]

WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. Popołudnie pełne inspiracji, rozmów i kobiecej energii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Sala pełna rozmów, śmiechu, inspirujących spotkań i kobiecej energii – tak wyglądała trzecia odsłona wydarzenia WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. W sobotnie popołudnie, 7 marca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 wodzisławianki spotkały się, by na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu, zadbać o siebie, zdobyć nową wiedzę i spędzić czas w atmosferze wsparcia oraz wzajemnej inspiracji.

opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
Aktualności9 marca 202610:34

Pierwszy krok ku przyszłości. Powiatowe Targi Edukacyjne na wodzisławskim Rynku [FOTO]

Pierwszy krok ku przyszłości. Powiatowe Targi Edukacyjne na wodzisławskim Rynku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W miniony weekend Wodzisław Śląski stał się miejscem spotkań młodych ludzi stojących przed jedną z pierwszych ważnych decyzji w swoim życiu. Na wodzisławskim Rynku odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne – wydarzenie skierowane przede wszystkim do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, ich rodziców oraz nauczycieli. 

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Kultura i Edukacja9 marca 202613:07

Szkło i ceramika w dialogu. Wystawa w Pałacu Dietrichsteinów przedłużona

Szkło i ceramika w dialogu. Wystawa w Pałacu Dietrichsteinów przedłużona - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Sport9 marca 202615:42

Wiemy, kto zrealizuje zadania w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

Wiemy, kto zrealizuje zadania w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.