Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 listopada 202012:58

Przebudowa wodzisławskich ulic Leszka i Mieszka na liście do dofinansowania

Przebudowa wodzisławskich ulic Leszka i Mieszka na liście do dofinansowania - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Przebudowa i remont ulic Leszka i Mieszka w Wodzisławiu Śląskim - ta inwestycja znalazła się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Zgłoszone przez miasto do FDS zadanie zostało oszacowane na ponad 1,97 miliona złotych.

Nawierzchnia wskazanych dróg jest mocno wyeksploatowana i zdeformowana. Jezdnia oraz chodniki mają liczne spękania. Planowany do rozpoczęcia w przyszłym roku remont ma objąć między innymi wymianę nawierzchni bitumicznej na jezdni, skrzyżowaniach i wybranych zjazdach ulicznych. Poprzez przebudowę ulic Leszka i Mieszka nastąpią poprawa infrastruktury drogowej, zwiększenie bezpieczeństwa, komfortu, wygody i sprawnej komunikacji użytkowników ruchu, poprawa estetyki i zagospodarowania terenu przy minimalnej ingerencji w środowisko naturalne, poprawa prędkości, płynności i sprawności ruchu. Modernizacja uatrakcyjni strefę inwestycyjną, łatwiejszy dojazd wesprze rozwój biznesu.

Fundusz Dróg Samorządowych to instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez samorządy. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. O tym, że przebudowa i remont wodzisławskich ulic znalazły się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowana ze środków FDS, poinformował Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Oceny wniosków o dofinansowanie, mając na celu między innymi poprawę jakości życia mieszkańców, dokonała komisja złożona z członków powołanych przez wojewodę. Środki z Funduszu, dzięki którym możliwa będzie inwestycja w Wodzisławiu Śląskim, mogą zostać udzielone po zatwierdzeniu listy zadań przez prezesa Rady Ministrów.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 lipca 202511:14

Z Dni Miasta i NMNZ wrócisz komunikacją miejską

Z Dni Miasta i NMNZ wrócisz komunikacją miejską - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Dominika Bedner
Reklama
Aktualności10 lipca 202511:06

Twórcze wakacje dla dzieci z rodzin zastępczych

Twórcze wakacje dla dzieci z rodzin zastępczych  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport10 lipca 202514:37

Z ziemi włoskiej do Polski. Mateusz Praszelik nowym zawodnikiem Cracovii

Z ziemi włoskiej do Polski. Mateusz Praszelik nowym zawodnikiem Cracovii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: cracovia.pl
Reklama
Aktualności10 lipca 202510:50

Modernizacja OSP Turzyczka. Oferty do 17 lipca

Modernizacja OSP Turzyczka. Oferty do 17 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natalia Maciejek/UM
Reklama
Aktualności11 lipca 202511:21

Poznaj rodzinę zastępczą z bliska

Poznaj rodzinę zastępczą z bliska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.