Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 listopada 202011:54

Czechy: spada dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem

Czechy: spada dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Zagranica:

Testy przeprowadzone w Czechach w sobotę ujawniły 3187 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w niedzielę czeskie ministerstwo zdrowia. To o około 1000 mniej niż przed tygodniem. Mniej jest też zgonów. Tzw. aktywnych zakażeń jest obecnie 88 825. Od początku epidemii obecność koronawirusa potwierdzono w organizmie 490 750 obywateli Czech. Do tej pory wyleczyło się 394 830 osób.

U większości zakażonych choroba ma łagodny przebieg lub są to zakażenia bezobjawowe. Według najnowszych danych w szpitalach przebywa obecnie 6101 pacjentów, z czego 860 na oddziałach intensywnej opieki medycznej ze względu na ich ciężki stan. Obie liczby są najniższe od 25 października, gdy szpitale zaczęły przyjmować więcej chorych.

Od 19 października liczba zgonów osób chorujących na Covid-19 zawsze przekraczała sto. W listopadzie nastąpił radykalny wzrost przypadków śmiertelnych. W miesiącu tym było pięć dni, gdzie dziennie umierało powyżej 200 osób. Najwięcej zgonów, bo aż 257 odnotowano 3 listopada. Łącznie z powodu Covid-19 w Czechach zmarło 7095 osób. Dane dotyczące soboty mówią o 52 zmarłych, ale w ciągu niedzieli ta liczba będzie zapewne aktualizowana.

Dobowy przyrost zakażeń obniża się już od dwóch tygodni. Na przełomie października i listopada dziennie przybywało 15 tys. osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa. W kończącym się tygodniu w ciągu doby odnotowuje się od 4200 do 6500 zakażeń.

W kraju przeprowadza się obecnie mniej testów niż to miało miejsce przed wcześniej. Pod koniec października testowano ponad 45 tys. osób, teraz badaniom poddaje się dziennie około 25 tys. Według ostatnich danych resortu zdrowia udział testów dodatnich jest wciąż wysoki i wynosi około 26 proc. 

 

Autor: Z Pragi Piotr Górecki (PAP) ptg/ mars/, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 stycznia 202606:23

Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w gminie Mszana

Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w gminie Mszana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Aktualności14 stycznia 202614:54

Małżonkowie świętowali złote, diamentowe i żelazne gody w Pałacu Dietrichsteinów [FOTO]

Małżonkowie świętowali złote, diamentowe i żelazne gody w Pałacu Dietrichsteinów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
Aktualności13 stycznia 202605:59

Radlin: trwa nabór wniosków o nagrody sportowe za 2025 rok

Radlin: trwa nabór wniosków o nagrody sportowe za 2025 rok - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin
Aktualności13 stycznia 202614:54

Koncert Stacja Osiecka na BIS

Koncert Stacja Osiecka na BIS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
WCK / fot. Agnieszka Trzeciok
Reklama
Kultura i Edukacja12 stycznia 202614:50

Styczeń w Rydułtowach w rytmie kolęd i noworocznych koncertów

Styczeń w Rydułtowach w rytmie kolęd i noworocznych koncertów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy, fot. Marek Suchodolski, Małgorzata Pisarek
Kultura i Edukacja12 stycznia 202613:20

Wodzisławski Plastyk zaprasza na dzień otwarty

Wodzisławski Plastyk zaprasza na dzień otwarty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności13 stycznia 202612:49

Zima nie odpuszcza. Gdzie zgłaszać problemy na drogach?

Zima nie odpuszcza. Gdzie zgłaszać problemy na drogach? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. ZDM
Reklama
Reklama
Aktualności14 stycznia 202610:36

Użytkowanie wieczyste i przekształcenia. Opłaty do 31 marca

Użytkowanie wieczyste i przekształcenia. Opłaty do 31 marca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Aktualności14 stycznia 202612:54

Dwa nowe ambulanse dla wodzisławskiego szpitala. Wzmocnienie systemu ratownictwa medycznego w regionie

Dwa nowe ambulanse dla wodzisławskiego szpitala. Wzmocnienie systemu ratownictwa medycznego w regionie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności14 stycznia 202611:33

Domaro: zamknięcie punktu obsługi kasowej przy ul. Tysiąclecia

Domaro: zamknięcie punktu obsługi kasowej przy ul. Tysiąclecia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Screen Google Maps
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.