Ratownicy górniczy będą wspierać szpitale w naszym regionie

Jednym z najważniejszych elementów w strategii walki z epidemią koronawirusa są szpitale, które zmagają się obecnie z licznymi problemami. Wiele razy swojego wsparcia placówkom medycznym w naszym regionie udzielała Jastrzębska Spółka Węglowa. Senator Ewa Gawęda, która niejednokrotnie o to wsparcie zabiegała, podkreśla, że władze spółki kolejny raz pozytywnie rozpatrzyły jej prośby.
W odpowiedzi na apel Jastrzębska Spółka Węglowa zapowiedziała oddelegowanie do pomocy w szpitalach ratowników górniczych, posiadających Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Władze spółki poinformowały senator Gawędę, że chęć wsparcia placówek medycznych w naszym regionie zadeklarowało aż 230 ratowników górniczych, posiadających odpowiednie kwalifikacje.
„Jestem bardzo wdzięczna za wsparcie, jakiego Jastrzębska Spółka Węglowa udzieliła do tej pory mieszkańcom naszego regionu w dobie epidemii koronawirusa. Chylę czoła przed wszystkimi ratownikami górniczymi, którzy zadeklarowali chęć pomocy. Ich postawa zasługuje na podziw i szacunek” – powiedziała senator Ewa Gawęda.
Od 26 listopada ratownicy będą oddelegowani do pracy w charakterze pomocników w tymczasowym szpitalu w Katowicach oraz szpitalach w naszym regionie. Opracowywany jest harmonogram pracy ratowników w szpitalach w Jastrzębiu – Zdroju, Wodzisławiu Śląskim, Raciborzu, Rybniku oraz Knurowie.






![Najbliższe wydarzenia w WCK [HARMONOGRAM] Najbliższe wydarzenia w WCK [HARMONOGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1739567709phpthumb-generated-thumbnail-.jpg)
















![Nie tylko gabloty i eksponaty. Sławomir Kulpa o współczesnym muzeum i jego przyszłości [WYWIAD] Nie tylko gabloty i eksponaty. Sławomir Kulpa o współczesnym muzeum i jego przyszłości [WYWIAD] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779353010slawomir-kulpa-.jpg)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz