NFZ zaleca wznowienie realizacji zabiegów planowych

Dotychczasowe zalecenia ograniczenia udzielania świadczeń planowych, wydane w związku z minimalizowaniem ryzyka transmisji COViD-19 i z potrzebą zapewnienia dodatkowych łóżek szpitalnych dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia, należy przyjąć za nieobowiązujące – poinformował we wtorek NFZ.
W informacji przekazanej PAP Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina jednocześnie, że nadal obowiązuje zasada minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COVID-19. "Ze względu na poprawę sytuacji epidemicznej dotychczasowe zalecenia ograniczenia udzielania świadczeń planowych, wydane w związku z minimalizowaniem ryzyka transmisji infekcji COVID-19 oraz potrzebą zapewnienia dodatkowych łóżek szpitalnych dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia, należy przyjąć za nieobowiązujące" – głosi komunikat Funduszu.
W sytuacji ograniczonej lub czasowo zawieszonej realizacji świadczeń wykonywanych planowo centrala Funduszu zaleca wznowienie ich udzielania. NFZ przypomina jednocześnie, że nadal obowiązuje zasada minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COVID-19.
"W każdym przypadku podjęcia decyzji o udzieleniu świadczenia planowego należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, uwzględniając także prawdopodobieństwo zakażenia wirusem SARS-CoV-2" – wskazał NFZ. (PAP)




























![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz