Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 stycznia 202111:30

Niszczył nagrobki w Lubomi. Został aresztowany

Niszczył nagrobki w Lubomi. Został aresztowany - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Lubomia:

W sobotę, 9 stycznia, wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który niszczył nagrobki na cmentarzu parafialnym w Lubomi. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia przed przyjazdem stróżów prawa i jak się okazało, napadł na mężczyznę w jego własnym domu, a następnie uciekł. Sprawca po krótkiej chwili został zatrzymany przez mundurowych. Dzisiaj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

W sobotę około godziny 3.40 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim otrzymali zgłoszenie dotyczące niszczenia nagrobków mieszczących się na cmentarzu parafialnym w Lubomi przy ul. Pogrzebieńskiej. Jak się okazało, sprawca oddalił się z cmentarza przed przyjazdem stróżów prawa i udał się do jednego z domów na terenie Lubomi, gdzie zaatakował jego właściciela. Agresor zadał mu kilka uderzeń, a następnie uciekł. Dużą czujnością wykazali się policjanci z Gorzyc, którzy podczas obserwacji przyległych ulic zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę i dokonali jego zatrzymania.

Sprawcą okazał się 31-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wyrwał krzyże z nagrobków zmarłych, rozrzucił kwiaty i rozbił znicze, czym znieważył miejsce spoczynku 6 zmarłych. Ponadto swoim atakiem na jednego z mieszkańców Lubomi spowodował u niego obrażenia ciała. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim na wniosek prokuratora zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 lipca 202511:14

Z Dni Miasta i NMNZ wrócisz komunikacją miejską

Z Dni Miasta i NMNZ wrócisz komunikacją miejską - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Dominika Bedner
Reklama
Aktualności10 lipca 202511:06

Twórcze wakacje dla dzieci z rodzin zastępczych

Twórcze wakacje dla dzieci z rodzin zastępczych  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport10 lipca 202514:37

Z ziemi włoskiej do Polski. Mateusz Praszelik nowym zawodnikiem Cracovii

Z ziemi włoskiej do Polski. Mateusz Praszelik nowym zawodnikiem Cracovii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: cracovia.pl
Reklama
Aktualności10 lipca 202510:50

Modernizacja OSP Turzyczka. Oferty do 17 lipca

Modernizacja OSP Turzyczka. Oferty do 17 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natalia Maciejek/UM
Reklama
Aktualności11 lipca 202511:21

Poznaj rodzinę zastępczą z bliska

Poznaj rodzinę zastępczą z bliska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.