Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 lutego 202108:12

Śląska policja ma nowego szefa

Śląska policja ma nowego szefa - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

W czwartek (11 lutego br.) Mariusz Kamiński wręczył powołania oficerom Policji, którzy obejmą stanowiska komendantów wojewódzkich w garnizonach: śląskim, świętokrzyskim i opolskim.

Na stanowisko szefa śląskiego garnizonu policji minister Mariusz Kamiński powołał insp. Romana Rabsztyna. Swoje zadania zacznie wykonywać 16 lutego br. Inspektor Roman Rabsztyn skończył Akademię Świętokrzyską w Kielcach oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Pełnił służbę na stanowiskach związanych ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz w pionie ruchu drogowego. Był między innymi zastępcą komendanta miejskiego i komendantem miejskim w Zabrzu. Od 2015 roku był pierwszym zastępcą komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach. Inspektor Roman Rabsztyn zastąpił na tym stanowisku nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego, który przeszedł na emeryturę.

Insp. Roman Rabsztyn

rabsztyn11022021

Minister Mariusz Kamiński na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Opolu powołał insp. Rafała Kochańczyka. Pełnienie obowiązków nowy komendant rozpocznie 13 lutego br. Inspektor Rafał Kochańczyk jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Posiada tytuł doktora nauk społecznych. Służbę w Policji zaczął w 1993 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi na stanowisku zastępcy komendanta miejskiego w Gliwicach. Był również szefem garnizonu świętokrzyskiego. Od 2016 roku był Komendantem Szkoły Policji w Katowicach.

Autor: MSWiA, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 stycznia 202622:50

Lodowisko miejskie w Rodzinnym Parku Rozrywki zamknięte do odwołania

Lodowisko miejskie w Rodzinnym Parku Rozrywki zamknięte do odwołania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Aktualności27 stycznia 202613:11

Zmiany na linii 50 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Zmiany na linii 50 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności26 stycznia 202611:22

Rusza nowy kurs bachaty w Wodzisławskim Centrum Kultury

Rusza nowy kurs bachaty w Wodzisławskim Centrum Kultury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Aktualności26 stycznia 202623:05

Samorządy alarmują w sprawie sytuacji ochrony zdrowia

Samorządy alarmują w sprawie sytuacji ochrony zdrowia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności27 stycznia 202612:37

34. finał WOŚP w Wodzisławiu Śląskim. Mieszkańcy znów pokazali wielkie serca

34. finał WOŚP w Wodzisławiu Śląskim. Mieszkańcy znów pokazali wielkie serca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Kultura i Edukacja26 stycznia 202623:16

Ekspert od matematyki dołącza do grona prelegentów konferencji WNET

Ekspert od matematyki dołącza do grona prelegentów konferencji WNET - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności26 stycznia 202622:45

Policjanci zabezpieczali 34. finał WOŚP

Policjanci zabezpieczali 34. finał WOŚP - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.