Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 marca 202109:20

Śląskie: zaszczepiono ok. 60 proc. nauczycieli

Śląskie: zaszczepiono ok. 60 proc. nauczycieli - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

W woj. śląskim zaszczepiono do czwartku ok. 60 proc. nauczycieli, którzy zgłosili taką chęć – poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Ogółem mieszkańcy regionu przyjęli 389,5 tys. dawek preparatu.

Dwiema dawkami zaszczepionych jest ponad 136 tys. osób. Jak podała Alina Kucharzewska, na 54 tys. nauczycieli, którzy zarejestrowali się na szczepienia, przyjęły je 32 tys. osób. Zakażenie koronawirusem potwierdzono w ostatniej dobie u 1620 mieszkańców województwa. W czwartek po południu do szpitala tymczasowego w Katowicach trafił setny chory – to najwyższa liczba hospitalizowanych jednocześnie w tej placówce od jej uruchomienia 1 grudnia. W sumie leczyły się tam dotąd 364 osoby, w tym 81 na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Personel Szpitala MSWiA w Katowicach – placówki patronackiej szpitala tymczasowego – czeka na decyzję ministra zdrowia umożliwiającą uruchomienie drugiego modułu. W sumie szpital urządzony w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego może przyjąć nawet 500 pacjentów. (PAP) Anna Gumułka lun/ joz/

Autor: PAP, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności6 czerwca 202610:01

Śląskie oddycha przyszłością

Śląskie oddycha przyszłością - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slaskie.pl / fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Reklama
Sport7 czerwca 202610:45

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO]

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

Spotkanie B klasy klasy pomiędzy Stalą Kuźnia Raciborska a LKS Naprzód 37 Krzyżkowice od pierwszych minut było prowadzone w wysokim tempie.

Oskar Tomeczek
Sport7 czerwca 202623:29

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Długi czerwcowy weekend przyniósł kibicom wiele sportowych emocji. Grali piłkarze Podokręgów Racibórz i Rybnik od IV ligi do C klasy. Jedni mogli cieszyć się z wygranych i awansów, inny wciąż walczą o ligowy byt. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.