Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 kwietnia 202108:49

Jak się sprawnie zarejestrować i zaszczepić

Jak się sprawnie zarejestrować i zaszczepić - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Prezentujemy informacje, jak najszybciej i najwygodniej zarejestrować się na szczepienie w Punktach Szczepień Powszechnych uruchomionych przez Powiat Wodzisławski.

Przypominamy, że punkt powstał w budynku głównym Szpitala w Rydułtowach przy ul. Plebiscytowej 47. Rejestracji na szczepienie można dokonać poprzez:

1. Całodobową infolinię pod bezpłatnym numerem telefonu 989,
2. Rejestrację w internecie na stronie pacjent.gov.pl lub w Internetowym Koncie Pacjenta
3. Telefonicznie w Punkcie Szczepień Powszechnych w Rydułtowach pod numerami telefonu: 783 497 477 lub 783 518 632 (od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do godz. 14:00, począwszy od 30 kwietnia br.).
4. Wysyłając wiadomość SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści Szczepimy się.

Powiat Wodzisławski poprzez Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. uruchomił również Punkt Szczepień Populacyjnych w Wodzisławiu Śl. Ze względów organizacyjnych punkt w Wodzisławiu Śl. (za którego organizację odpowiada dyrekcja PPZOZ) ma mniejszą przepustowość niż uruchamiany przez Starostwo Punkt Szczepień Powszechnych w Rydułtowach (punkt w Wodzisławiu Śl. nadal będzie bowiem kontynuować szczepienia grup zawodowych i organizować pracę punktu mobilnego), jednak będzie to ważne uzupełnienie sieci miejsc szczepień na mapie powiatu.

Rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 do punktu w Wodzisławiu Śl. można dokonać:

• dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
• elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
• telefonicznie w punkcie szczepień populacyjnych pod nr tel. 535-339-628 oraz 533-915-924 w godzinach od 7:30 do 14:00.

Proces szczepień w obu punktach jest podzielony na etapy wskazane w Narodowym Programie Szczepień. O tym jednak, w jakim tempie oba punkty będą mogły szczepić mieszkańców, będzie decydować dostępność szczepionek, na którą ani władze Powiatu, ani dyrekcja PPZOZ nie mają wpływu. Jest to bowiem uzależnione od dostaw przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Wprawdzie pierwsze szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Rydułtowach zaplanowano na 11 maja, jednak już dziś prezentujemy garść informacji organizacyjnych, jak sprawnie przejść cały proces.

Po pierwsze, Punkt Szczepień Powszechnych w Rydułtowach uruchomiony przez Powiat Wodzisławski funkcjonuje w budynku głównym Szpitala w Rydułtowach przy ul. Plebiscytowej 47. Dla osób zmotoryzowanych dostęp do obiektu jest możliwy przez bramę główną. I tu ważna informacja: na szczepienie należy przybyć nie wcześniej niż 15 minut przed umówioną godziną po to, by nie blokować miejsc innym osobom.

Po drugie, ruchem na parkingu kieruje obsługa, do której poleceń należy się bezwzględnie stosować. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych prosimy o sprawne przybywanie na szczepienie i opuszczanie punktu. Jeżeli jest to możliwe, zalecamy skorzystanie z miejsc parkingowych poza terenem Szpitala. Prosimy też o takie sytuowanie swoich pojazdów, aby nie blokować przejazdu, w szczególności karetek pogotowia ratunkowego, które stacjonuje w pobliżu.

Po trzecie, na terenie Szpitala (również na parkingu) obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Zwolnione są wyłącznie osoby ustawowo wskazane.

Po czwarte, po wejściu na teren Szpitala oraz bezpośrednio przed szczepieniem należy zdezynfekować ręce. W tym celu na terenie punktu ustawiono kilka stacji do dezynfekcji rąk. W punkcie są również dostępne długopisy do wypełnienia kwestionariusza wstępnego wywiadu przed szczepieniem. Będą one sukcesywnie dezynfekowane, jednak zalecamy po ich użyciu również umycie (zdezynfekowanie) rąk.

Po piąte, dystans, dystans i jeszcze raz dystans. Prosimy o bezwzględne zachowanie dystansu 1,5-2 m od innych osób podczas całego procesu szczepienia, tj. od wyjścia pojazdu aż po moment opuszczenia punktu szczepień. Nie narażajmy siebie i innych!

Po szóste, warunkiem zaszczepienia jest wypełnienie kwestionariusza wstępnego wywiadu przed szczepieniem. Druki są dostępne na każdym stoliku w punkcie szczepień. W związku z tym jednak, że wypełnienie ankiety zajmuje sporo czasu, zachęcamy, aby jeśli to możliwe pobrać druk ze strony internetowej (na przykład ze strony gov.pl – POBIERZ KWESTIONARIUSZ), wypełnić go i wziąć ze sobą na szczepienie.

Po siódme, przez wzgląd na zalecenia medyczne, po szczepieniu każda osoba bezwzględnie proszona jest o odczekanie 15 minut w specjalnie do tego przygotowanych poczekalniach. Na terenie poczekalni również obowiązuje reżim sanitarny, tj. konieczność zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.

Po ósme, po pobycie w poczekalni poszczepiennej należy sprawnie opuścić Punkt Szczepień specjalnie oznaczonym wyjściem i – w przypadku przybycia pojazdem – opuścić parking, by zrobić miejsce, dla kolejnych mieszkańców.

Startostwo Powiatowe apeluje o stosowanie się do powyższych zasad, co pozwoli na sprawny przebieg akcji.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności23 listopada 202515:48

Marklowice. Zdarzenie z Szymanowskiego pozbawiło prądu część dwóch miejscowości

Marklowice. Zdarzenie z Szymanowskiego pozbawiło prądu część dwóch miejscowości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Reklama
Aktualności23 listopada 202513:28

Nowi strażacy w szeregach OSP Łaziska

Nowi strażacy w szeregach OSP Łaziska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/OSP KSRG Łaziska
Reklama
Sport23 listopada 202513:50

KS Stein Academy podbiła Kraków

KS Stein Academy podbiła Kraków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red.
Kultura i Edukacja23 listopada 202522:16

Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO]

Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Wodzisławiu Śląskim mogą już korzystać z pracowni „Pracownia zielonych pomysłów u Kornela”, która 21 listopada, została uroczyście otwarta. Miejska placówka oświatowa otrzymała na ten cel maksymalną dotację w wysokości 48 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

red., fot. Agnieszka Maciejewska
Sport23 listopada 202514:50

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. W ostatnich dniach nie brakowało sportowych emocji. Te planowane były także na niedzielę, jednakże ze względu na warunki atmosferyczne zaplanowane na dziś, 23.11. mecze w klasie okręgowej oraz A i B klasie Podokręgu Racibórz zostały odwołane. Sprawdź wyniki spotkań, które udało się rozegrać.

(greh)
Reklama
Aktualności23 listopada 202522:35

Powiat zaprasza na barbórkowe zwiedzanie sztolni

Powiat zaprasza na barbórkowe zwiedzanie sztolni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności23 listopada 202522:08

Nieczynne Biuro Rzecznika Konsumentów

Nieczynne Biuro Rzecznika Konsumentów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności23 listopada 202522:41

Nowy design na przystanku przy ul. Pszowskiej

Nowy design na przystanku przy ul. Pszowskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.