Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 lipca 202110:00

Burmistrz Pszowa spotkał się z młodymi bohaterkami

Burmistrz Pszowa spotkał się z młodymi bohaterkami - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

Zwykły, wakacyjny spacer zakończony niezwykłym wyzwaniem. Dwie 12-latki z Pszowa pomogły mężczyźnie, który zasłabł na cmentarzu. 13 lipca spotkał się z nimi burmistrz miasta Czesław Krzystała gratulując im obywatelskiej postawy.

W czwartek (08.07) Julka Franiczek i Zosia Cyranka spacerowały po mieście. Idąc przez cmentarz przy ul. Bohaterów Westerplatte zauważyły mężczyznę, który zasłabł uderzając głową o róg pomnika tracąc przytomność. Natychmiast wezwały pogotowie ratunkowe. Pomoc przyjechała szybko i chory został przetransportowany do szpitala.

Bardzo jestem dumny z córki zawsze, ale teraz szczególnie – powiedział ojciec jednej z dziewczynek, Dawid Franiczek. - Byłam zdziwiona że tak umiała się zachować, razem z koleżanką. Bardzo dumna jestem z niej. Super zachowanie – dodała mama Zosi, Dominika Cyranek.

12-latki z Pszowa to córki: jedna strażaka-ochotnika, druga ratownika medycznego. Z pierwszą pomocą mają więc do czynienia od najmłodszych lat.

W Urzędzie Miejskim spotkali się z nimi i ich rodzicami burmistrz Czesław Krzystała wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Idziaczyk oraz sekretarz Alicją Nawrat. Oficjalnie podziękowano dziewczynkom za wzorową postawę oraz szybką i odważną interwencję.

- Zasługujecie na wielki szacunek oraz wdzięczność nie tylko rodziny i najbliższych uratowanego mężczyzny, ale całego społeczeństwa. Wasza postawa zasługuje na najwyższe uznanie, przywraca wiarę w ludzi i powinna być wzorem do naśladowania dla każdego z nas. Życzę Wam z całego serca zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia marzeń. Niech dobro powraca ze zdwojoną siłą, a bohaterska postawa będzie powodem do dumy dla Wa i Waszych bliskich – zwrócił się do dziewczynek burmistrz Krzystała wręczając im list gratulacyjny, kosze słodyczy i pamiątki z miasta.

Autor: UM Pszów, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 grudnia 202510:39

Dom z dużą działką w dzielnicy Wilchwy na sprzedaż

Dom z dużą działką w dzielnicy Wilchwy na sprzedaż - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Aktualności16 grudnia 202513:18

Od stycznia zmiana rozkładu jazdy

Od stycznia zmiana rozkładu jazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Aktualności16 grudnia 202510:31

PZON szuka lekarzy i specjalistów

PZON szuka lekarzy i specjalistów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. AI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja16 grudnia 202511:23

Konferencja WNET 2026: Zyta Czechowska dołącza do grona prelegentów

Konferencja WNET 2026: Zyta Czechowska dołącza do grona prelegentów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności17 grudnia 202514:25

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa wykona Gwiazdkowe Melodie. Koncert świąteczny na placu Gladbeck

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa wykona Gwiazdkowe Melodie. Koncert świąteczny na placu Gladbeck - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Trzeciok
Reklama
Reklama
Aktualności17 grudnia 202512:51

Już jutro kolejna sesja Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego. Co w porządku obrad?

Już jutro kolejna sesja Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego. Co w porządku obrad? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Aktualności17 grudnia 202514:42

Szkoła w Łaziskach po remoncie. Placówka wypiękniała!

Szkoła w Łaziskach po remoncie. Placówka wypiękniała! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Kultura i Edukacja17 grudnia 202511:16

Nowy rozdział dla edukacji motoryzacyjnej w Powiecie Wodzisławskim [FOTO]

Nowy rozdział dla edukacji motoryzacyjnej w Powiecie Wodzisławskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie odbyło się uroczyste otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie diagnostyki i naprawy pojazdów. To już trzecie tego typu centrum działające na terenie powiatu wodzisławskiego, obok placówek w Turzy Śląskiej i Wodzisławiu Śląskim. 

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności17 grudnia 202511:49

Razem dla dobra innych. Starostwo Powiatowe w Szlachetnej Paczce

Razem dla dobra innych. Starostwo Powiatowe w Szlachetnej Paczce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Kultura i Edukacja17 grudnia 202511:08

Kolędy pod choinką i wspólne świętowanie. Wilchwiańska tradycja znów połączy mieszkańców

Kolędy pod choinką i wspólne świętowanie. Wilchwiańska tradycja znów połączy mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Kultura i Edukacja17 grudnia 202511:34

Boże Narodzenie zapisane w ikonach. Świąteczna wystawa w Galerii pod Fikusem

Boże Narodzenie zapisane w ikonach. Świąteczna wystawa w Galerii pod Fikusem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.