Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 lipca 202107:56

Wiceminister zdrowia odwiedził Powiat Wodzisławski

Wiceminister zdrowia odwiedził Powiat Wodzisławski - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Wczoraj, 14 lipca w Szpitalu w Wodzisławiu Śl. przekazano zespołom ratowniczym nową karetkę pogotowia ratunkowego kupioną przez Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. w ramach unijnego projektu Ministerstwa Zdrowia. Z tej okazji do Wodzisławia Śl. przybył m.in. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, parlamentarzyści, wojewoda śląski oraz szef Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Ministra na wodzisławskiej ziemi przywitała senator Ewa Gawęda. Następnie gości powitał dyrektor PPZOZ Krzysztof Kowalik, który podziękował za środki, dzięki którym możliwy był zakup nowego ambulansu. Podkreślał, że każde wsparcie dla szpitali jest na wagę złota. Słowa szczególnej wdzięczności dyrektor skierował do wiceministra Waldemara Kraski oraz senator Ewy Gawędy.

Starosta Leszek Bizoń zwracał z kolei uwagę na potrzebę szerokiej współpracy na rzecz lokalnego i krajowego systemu ochrony zdrowia. Bez niej wszelkie działania jednostronne nie przyniosą takich skutków, jak podejmowane wspólnie.

– Niech ta karetka, którą szpital otrzymuje w trudnym czasie pandemii, gdy cały system ochrony zdrowia, ale też i administracja lokalna staje wobec nowych wyzwań, zadań i obciążeń będzie symbolem naszego wspólnego działania na rzecz mieszkańców naszego powiatu i okolic – powiedział starosta.

Korzystając z okazji, szef powiatu wyraził wdzięczność wszystkim osobom, dzięki którym nowy ambulans zasilił wodzisławsko-rydułtowskie pogotowie. Słowa szczególnego podziękowania starosta adresował do pracowników Pogotowia Ratunkowego.

– Bez ich służby, ogromnej odpowiedzialności i pracy w niewyobrażalnym stresie żadna karetka – nawet najlepsza – nie byłaby nic warta. Można inwestować w budynki, technologie, rozwiązania techniczne. Gdy nie ma się profesjonalnej kadry, żadne z wcześniejszych inwestycji nie mają znaczenia, bo nie ma komu ich wdrażać. Z tego powodu raz jeszcze w imieniu mieszkańców naszego powiatu, w imieniu pacjentów kieruję do Was zwyczajne, ale wszystko mówiące słowo: dziękuję – skomentował Leszek Bizoń.

O projekcie, dzięki któremu nowa karetka trafiła do Wodzisławia Śl., opowiadała wicedyrektor PPZOZ Anita Wardzyk-Kulińska. Nowy ambulans warty jest ponad pół miliona złotych. To pojazd marki renault wyposażony we wszelki niezbędny sprzęt. Zastąpi w wodzisławsko-rydułtowskim pogotowiu wysłużoną karetkę z 2004 r. Powiatowe szpitale w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach pozyskały na jego zakup 520 tys. zł w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia pod nazwą „Realizacja zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19” współfinansowanego przez Unię Europejską. Z tej kwoty 442 tys. zł pochodzi z budżetu Unii Europejskiej, reszta to środki krajowe. Co ważne, szpital nie musiał zabezpieczać w projekcie żadnego wkładu własnego, gdyż pokryło go ministerstwo.

Kluczyki do samochodu oraz dowód rejestracyjny dyrektorowi PPZOZ wręczył minister Kraska wspólnie z senator Ewą Gawędą. Zanim jednak karetka została oddana ratownikom pogotowia jej poświęcenia dokonał ksiądz Janusz Badura, dziekan dekanatu Wodzisław Śl. Później zaproszeni goście, wśród których byli m.in. parlamentarzyści: Adam i Ewa Gawęda, Teresa Glenc, Wojciech Piecha, wojewoda Jarosław Wieczorek, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego Łukasz Pach, radni powiatowi i miejscy mogli zapoznać się z możliwościami technicznymi nowego ambulansu.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.