Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 lipca 202111:03

Prof. Marczyńska: prosiliśmy o jasny przekaz o braku restrykcji dla zaszczepionych

Prof. Marczyńska: prosiliśmy o jasny przekaz o braku restrykcji dla zaszczepionych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Polska:

Prosiliśmy rząd o jasny przekaz o braku ewentualnych restrykcji epidemicznych dla zaszczepionych – powiedziała PAP prof. Magdalena Marczyńska po spotkaniu Rady Medycznej z rządem. Przekaz ten ma dotyczyć tego, że osoby zaszczepione nie będą podlegały zakazom nawet przy wzrostach zakażeń.

"Naszym zdaniem po prostu trzeba to mówić jasno i wyraźnie – pokazując ewidentną korzyść. Ten kto się zaszczepił i zaszczepi, nie będzie podlegał restrykcjom w trakcie ewentualnych kolejnych fal zakażeń" – powiedziała PAP prof. Marczyńska. To zdaniem ekspertów może wpłynąć na poprawę zainteresowania szczepieniami. Dodała, że poniedziałkowe spotkanie z rządem dotyczyło głównie dalszego prowadzenia akcji szczepień przeciw COVID-19.

"Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób można dotrzeć ze szczepionkami jeszcze bliżej obywateli. Wśród pomysłów jest dostarczenie jak największej liczby szczepionek do POZ, aby tam zdążyć zaszczepić jak najwięcej osób przed IV falą. Kolejny raz przekazaliśmy także, że naszym zdaniem szczepienia powinny być obowiązkowe wśród medyków. Rozmawialiśmy też o innych zawodach, które wymagają bezpośredniego kontaktu z ludźmi, jak i włączeniu się pracodawców w wymaganie od pracowników poddania się szczepieniu. Aby jednak tzw. paszporty covidowe mogły być obowiązujące, stosowane w Polsce i aby ktoś mógł wymagać ich okazania, potrzebne są zmiany ustawowe. Na taką nowelizację przepisów liczymy" – wskazała prof. Marczyńska.

Apelowano także o czytelny i jasny przekaz do osób, które miały niepożądany odczyn poszczepienny po pierwszej dawce, w sprawie tego, że mogą zgłaszać się na przyjęcie drugiej dawki innego preparatu. Ma to wpłynąć na zmniejszenie poziomu absencji w drugim terminie szczepień.

Eksperci wyrazili także swoje zdanie w sprawie reakcji władz państwowych na działania ruchów antyszczepionkowych takie, jak m.in. w Grodzisku Mazowieckim, gdzie doszło do ataku na punkt szczepień.

"Oczekujemy mocniejszej reakcji na agresję fizyczną wymierzoną w osoby działające dla wspólnego dobra w ramach programu szczepień. Nie wolno puszczać płazem takich zachowań, bo to tylko rozzuchwala takie osoby, powoduje, że czują się one bezkarne" – dodała prof. Marczyńska. (PAP) Tomasz Więcławski twi/ joz/

Autor: PAP,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 stycznia 202606:23

Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w gminie Mszana

Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w gminie Mszana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Aktualności14 stycznia 202612:54

Dwa nowe ambulanse dla wodzisławskiego szpitala. Wzmocnienie systemu ratownictwa medycznego w regionie

Dwa nowe ambulanse dla wodzisławskiego szpitala. Wzmocnienie systemu ratownictwa medycznego w regionie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności13 stycznia 202605:59

Radlin: trwa nabór wniosków o nagrody sportowe za 2025 rok

Radlin: trwa nabór wniosków o nagrody sportowe za 2025 rok - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin
Reklama
Reklama
Aktualności13 stycznia 202614:54

Koncert Stacja Osiecka na BIS

Koncert Stacja Osiecka na BIS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
WCK / fot. Agnieszka Trzeciok
Aktualności14 stycznia 202611:33

Domaro: zamknięcie punktu obsługi kasowej przy ul. Tysiąclecia

Domaro: zamknięcie punktu obsługi kasowej przy ul. Tysiąclecia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Screen Google Maps
Reklama
Aktualności13 stycznia 202612:49

Zima nie odpuszcza. Gdzie zgłaszać problemy na drogach?

Zima nie odpuszcza. Gdzie zgłaszać problemy na drogach? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. ZDM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.