Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 października 202113:10

Powiat uhonorował nauczycieli [FOTO]

Powiat uhonorował nauczycieli [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

W Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości władze powiatu wręczyły nagrody pedagogom, którzy w minionym roku wyróżnili się osiągnięciami w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. W sumie nagrodzono 22 osoby. Pogratulowano również laureatom Nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratora Oświaty.

Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną w kraju spotkanie miało charakter hybrydowy. Część uczestników przebywała na sali centrum konferencyjnego, a część uczestniczyła w spotkaniu online. Do udziału organizatorzy zaprosili m.in. parlamentarzystów, szefów powiatowych instytucji, duchownych, samorządowców, przedstawicieli kuratorium oświaty i związków zawodowych, a także reprezentantów instytucji, które zrzeszają pracodawców. Nie mogło też oczywiście zabraknąć najważniejszych w tym dniu nauczycieli.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie minutą ciszy uczczoną pamięć wszystkich nauczycieli zmarłych w minionym roku. Starosta Leszek Bizoń w okolicznościowym przemówieniu podkreślał rolę nauczycieli i dawanego przez nich przykładu nie tylko w przekazywaniu wiedzy, ale również wychowaniu młodego pokolenia.

– Dzięki umiłowaniu nauczycieli do zawodu kolejne pokolenia mogą pogłębiać wiedzę, kształcić umysły i szlifować talenty. W tej misji liczą się nie tylko słowa, ale przede wszystkim osobiste świadectwo, bo jak mówi stara rzymska maksyma „słowa uczą, ale to przykłady pociągają!”. Szkoła jest instytucją, w której nie tylko przekazuje się wiedzę, ale przede wszystkim kształtuje się wartości i postawy niezbędne w życiu dorosłym jak: uczciwość, rzetelność, otwartość, samodzielność, ale także umiejętność współdziałania w grupie, kreatywność, odpowiedzialność i godność. Szkoła powinna nauczyć młodego człowieka dokonywać mądrych wyborów, nauczyć go przewidywać konsekwencje jego wyborów oraz jak być odpowiedzialnym człowiekiem. A wszystko to dzięki Waszemu Drodzy Nauczyciele przykładowi! – podkreślał starosta Bizoń.

Szef powiatu podkreślał też, że miniony rok szkolny był pewnego rodzaju lekcją wychowawczą zarówno dla uczniów i ich rodzin, jak i nauczycieli, a nawet dla organów prowadzących. Wszyscy bowiem musieli nauczyć się funkcjonować w pandemicznej rzeczywistości i realizować swoje zadania. Wyraził jednocześnie nadzieję, że wszyscy z tej „lekcji” wyciągnęli właściwe wnioski. Na zakończenie swojego wystąpienia podziękował za miniony rok członkini zarządu powiatu odpowiedzialnej za powiatową oświatę Kornelii Newy oraz naczelnik Wydziału Oświaty w starostwie Katarzynie Zöllner-Solowskiej wraz z pracownikami.

Gratulacje i życzenia w kierunku nauczycieli popłynęły również ze strony ich „resortowej szefowej” Kornelii Newy, przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Gabrieli Kiełkowskiej, a także Marioli Juraszek-Morawskiej, starszej wizytator z Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku. Ciepłe słowa i podziękowania złożyli ponadto uczestniczący w uroczystości online goście: parlamentarzyści i reprezentanci związku zawodowego. Arkadiusz Gajda, prezes nauczycielskiej „Solidarności” w powiecie wodzisławskim komplementował nie tylko nauczycieli, ale też władze powiatu, doceniając zaangażowanie zarządu i rady powiatu w rozwój oświaty oraz zapewnienie dobrych warunków pracy w sektorze edukacji.

W trakcie uroczystości starosta Leszek Bizoń wspólnie z Kornelią Newy wręczyli Nagrody Starosty Wodzisławskiego dla nauczycieli, którzy w minionym roku wyróżnili się osiągnięciami w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Otrzymały je 22 osoby, w tym 3 dyrektorów oraz 3 wicedyrektorów szkół. Wśród nagrodzonych przez starostę znaleźli się m.in. Maria Lach – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl., Izabela Widera – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie oraz Iwona Miler – dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. W imieniu wszystkich nagrodzonych podziękowania za wyróżnieni wygłosił nauczyciel-konsultant Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl. Marcin Kopczyński.

To jednak nie koniec honorów dla oświaty Powiatu Wodzisławskiego. Za wybitne zasługi i wieloletnią pracę wychowawczo-dydaktyczną Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki w tym roku wyróżniony został dyrektor Branżowej Szkoły I stopnia w Radlinie Jarosław Rudol, zaś Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty – Czesław Pieczka, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Okolicznościowe listy gratulacyjne i życzenia w imieniu władz powiatu obu dyrektorom wręczyli Adam Krzyżak i Gabriela Kiełkowska.

Na zakończenie uczestnikom spotkania zaprezentowano krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.