Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 października 202113:16

Zaproś kominiarza i zadbaj o bezpieczeństwo

Zaproś kominiarza i zadbaj o bezpieczeństwo - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Niewielki komin jest jednym z najistotniejszych elementów budynku, jednocześnie może być również jednym z najgroźniejszych. Pożar sadzy w nieczyszczonym i źle eksploatowanym kominie może prowadzić do sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu mieszkańców. Temperatura palącej się sadzy przekracza nawet 1000 stopni Celsjusza.

W związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym 2021/2022 Krajowa Izba Kominiarzy zachęca do włączenia się w akcję „Zaproś Kominiarza”, której celem jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie przeciwdziałania pożarom sadzy w kominie i zatruciom tlenkiem węgla, zwanym potoczenie czadem, a tym samym uniknięcia tragicznych zdarzeń.

Jak zapobiec zaczadzeniu w 5 krokach?

1) Zapewnij odpowiedni dopływ powietrza zewnętrznego do mieszkania.
2) Nie zasłaniaj otworów nawiewnych oraz kratek wentylacji wywiewnej.
3) Udostępniaj swój dom/mieszkanie kominiarzowi do corocznych kontroli przewodów kominowych.
4) Stosuj się do zaleceń i uwag Mistrzów Kominiarskich.
5) Systematycznie poddawaj kontroli i czyszczeniu urządzenia grzewcze.

aaa.[130]

Autor: wodzislaw-slaski.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności20 listopada 202511:20

Tragiczne zdarzenie na ul. Chrobrego w Radlinie

Tragiczne zdarzenie na ul. Chrobrego w Radlinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności21 listopada 202511:06

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO]

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W środę, 19 listopada w Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczystość związana z tegorocznymi obchodami Dnia Pracownika Socjalnego - branżowego święta pracowników nie tylko pomocy społecznej, ale całego szeroko pojętego sektora wsparcia osób w gorszym położeniu lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności21 listopada 202511:21

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja21 listopada 202512:10

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO]

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Dopiero uczą się zawodu w klasach gastronomicznych, ale już tworzą dania, których nie powstydziliby się szefowie kuchni. I to takie, które nie tylko pięknie wyglądają, ale i wyśmienicie smakują. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim zakończyła się Śląska Jesień Kulinarna. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był żurek śląski.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport21 listopada 202510:14

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Sport21 listopada 202523:31

Wyjazdowe zwycięstwo Startu Mszana w ostatnim meczu rundy jesiennej [FOTO]

Wyjazdowe zwycięstwo Startu Mszana w ostatnim meczu rundy jesiennej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

W piątkowy, mroźny wieczór 21 listopada na stadionie w Raciborzu MKS Unia podejmował aktualnego lidera klasy okręgowej – LKS Start Mszana. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło w tabeli siedem punktów na korzyść gości, jednak dla gospodarzy stawką meczu była możliwość awansu na drugie miejsce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Zejdlera przystępowała do spotkania jako trzeci zespół w ligowej stawce.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.